display result search
منو
بهنام

بهنام

  • 5 قطعه
  • 35 دقیقه مدت کتاب
  • 642 دریافت شده
نویسنده: مجید ملامحمدی
راوی: آسیه گرجی
قالب: روایی
دسته‌بندی: رمان و داستان
(بهنام،جنگچوی 13ساله)، عنوان کتابی ست از رشادتهای یک نوجوان، یک بزرگمردان دفاع مقدس

بهنام محمدی راد،روز 12بهمن 1345 در خرمشهر به دنیا آمد.ریزه میزه بود و زرنگ و سرزبان دار.در روزهای انقلاب،تنهایی به تظاهرات می رفت و مرگ بر شاه می گفت و از کسی هم نمی ترسید.
یک بار او اسپری رنگی به دست آورد و فوری روی یک دیوار نوشت : یا مرگ یا خمینی،مرگ بر شاه ظالم.
شاهَ را هم برعکس نوشت.پدرش می گفت:بهنام جان به تظاهرات نرو،می ترسم گیر سرباهای شاه بیفتی...
وقتی عراقی ها در شهریور سال 1359به خرمشهر حمله کردند،او همراه عده ای از نظامیان و جوانان در شه ماند تا آن جا به دست دشمن نیفتد. بهنام در آن روزها،بارها به میان نیروهای دشمن رفت،مهمات آن ها را بر می داشت و به دست نیروهای ایرانی می رساند.تا اینکه...

*کتاب بهنام،جنگجوی 13 ساله، نوشته مجید ملامحمدی، در نوبت چاپ اول سال97،توسط بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس،اداره کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس البرز(انتشارات حنظله) به بازار نشر آمد.

از ایرانصدا بشنوید

در دوران دفاع مقدس نوجوانانی را دیده و شنیدهایم که بزرگمردان بی ادعا و شجاعی بودن که بر مدار منطق فدا و از خودگذشتگی رشادتها کردند. آنانی که شاید جز فرماندهان و بزرگان آن عرصه نبودند،اما امروز نامشان پر فروغ در تاریخ پر افتخار آن روزگار نقش بسته شد. شاید نسل امروز اطلاعات کم و شاید خالی از آن روزها دارند،نسلی که ندیده و درک نکرده اند تمام روزگار پر التهاب جنگ تحمیلی را.این داستان با زبان ساده برای گروه سنی ج و نوجوانان گوشه ای از زندگی و خلق و خوی یکی از افتخارات تا همیشه ی دفاع مقدس،شهید (بهنام محمدی) را نقل می کند. هدیه به روح همه ی شهیدان،همچنین این شهید نوجوان فاتحه ای بفرستید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

4

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

تصاویر

از همین گوینده

کتاب گویا