display result search
منو
خواهران غریب

خواهران غریب

  • 8 قطعه
  • 92 دقیقه مدت کتاب
  • 5672 دریافت شده
نویسنده: اریش کستنر
راوی: ساحل کریمی
قالب: روایی
دسته‌بندی: رمان و داستان
«خواهران غریب» رمانی است از اریش کستنر، نویسنده آلمانی. این کتاب با نام لوتی دوتایی (به آلمانی: Das doppelte Lottchen) در سال 1949 منتشر شد. براساس این کتاب فیلم‌ها و نمایش‌های بسیاری ساخته شده‌ است.

لوییزه به اردوگاه تابستانی رفته که چندین کودک از آلمان هم به آنجا می آیند. در میان این دخترها، دختری است به نام لوته که بسیار شبیه اوست. انگار سیبی که از وسط دو نصف شده باشد. به‌تدریج این دو دختر با هم دوست می‌شوند و با دادن مشخصات، متوجه می‌شوند که از هر نظر شبیه هم هستند.
این دخترها متوجه می‌شوند که واقعاً خواهرند و پدر و مادرشان بعد از طلاق، هرکدام یکی از بچه ها را برداشته و آنها از وجود هم بی‌خبر مانده‌اند؛ البته این دخترها تصمیم می‌گیرند فعلاً موضوع را به والدین خود نگویند، تا اینکه ...

از ایرانصدا بشنوید

رمان خواهران غریب یکی از داستان‌های جذاب در حوزه کودکان و نوجوانان است که در سراسر دنیا مشهور است و با اقتباس از آن فیلم سینمایی «خواهران غریب» در سینمای ایران نیز ساخته شده است. این قصه کودکانه، لبریز از حس‌های زیبا و ناب و معصومانه‌ی دنیای کودکان است؛ دنیایی که در آن جدایی دو خواهر دوقلو به زیبایی به رشته تحریر در آمده است.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا