display result search
منو
 زندگینامه آیت الله شیخ محمد کوهستانی

زندگینامه آیت الله شیخ محمد کوهستانی

  • 6 قطعه
  • 75 دقیقه مدت کتاب
  • 1935 دریافت شده
در این کتاب حکایت‌های شنیدنی، با زندگی و زمانه عالم بزرگوار، آیت الله شیخ محمد کوهستانی، آشنا می شویم.

در یکی از روزهای سال 1267 هجری شمسی در روستای «کوهستان» و در خانه علم و تقوا، کودکی چشم به جهان گشود که سیمای ملکوتی‌اش آینده‌ای بس درخشان را نوید می داد. نامش را به نام پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم) «محمد» گذاشتند. گرچه محمد از حضور پرفیض پدر بی‌بهره گشت، مادرش که بانویی پاکدامن بود، مراقبت و کفالت وی را بر عهده‌گرفت و برای تربیت و رشد وی از هیچ گونه کوشش دریغ نکرد و در اولین وهله، وی را به مکتب‌خانه‌ای در کوهستان فرستاد.
محمد توانست خواندن و نوشتن را بیاموزد. مادر فداکارش وقتی دید این طفل توانایی آن را دارد که مراتب علمی و درجات دانش را بپیماید، تصمیم گرفت او را به حوزه علمیه بهشهر بفرستد.
محمد نوجوان در حوزه علمیه بهشهر، کتاب «شمسیه» را نزد شیخ احمد رحمانی و کتاب مطول را از محضر شیخ محمدصادق شریعتی، نوه شیخ محمدصالح اشرفی، کتاب معالم را نزد حاج آقا بزرگ کردکویی و تنی چند از مدرسان حوزه علمیه بهشهر آموخت. در درس آیت‌ الله حاج سید محسن نبوی اشرفی که در شمار علمای بزرگ مازندران و جامع معقول و منقول بود، شرکت کرد و ....

از ایرانصدا بشنوید

«آیت‌ الله کوهستانی» یکی از عالمان اسلام بود که زندگی ساده، اما بسیار پرثمری داشت. وی حوزه علمیه کوهستان را احداث کرد. او برای تحقق این هدف پاک، بخشی از املاک شخصی خود را به این امر اختصاص داد و با تلاشی مستمر و مشی حکیمانه، پنج ساختمان گلی بسیار ساده که هرکدام شامل چند حجره بود، برای اسکان طلبه‌ها احداث کرد و به این شکل، «حوزه علمیه کوهستان» گشایش یافت. از این عالم بزرگوار آثار ارزشمند دیگری نیز باقی مانده است که با شنیدن این کتاب با آنها آشنا خواهیم شد.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

3

محتوا و داستان

4

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا