display result search
منو
آتش یخ زده

آتش یخ زده

  • 9 قطعه
  • 153 دقیقه مدت کتاب
  • 2707 دریافت شده
آقای راس مورگان به همراه پسرش مَتیو که همه او را «مَت» صدا می زدند، برای استخراج معادن مس عازم قطب شمال شد. مت در هواپیما برای اولین بار اسکیمویی را دید که با چوب زیر بغل راه می رفت...

... و پرستاری همراه او بود. بعد از فرود هواپیما، مورگان در آنجا دوستش «چارلی» را دید که هلی کوپتری داشت و می توانست آنها را به محل استخراج مس ببرد. آنها وسایل را سوار وانتی کردند و در این میان مت، خانواده ی اسکیمو را دید که به فرودگاه آمدند. او خیلی زود با پسر آن مرد اسکیمو به نام «کایاک» آشنا شد و کایاک با مت به گفت و گو کرد.
روز بعد مت با پدرش به مدرسه رفت و اتفاقاً با کایاک در یک کلاس قرار گرفت. روز بعد مورگان و چارلی تصمیم گرفتند به محل مورد نظر پرواز کنند؛ اما هواشناسی اعلام کرد که طوفانی در راه است. مورگان که عجله داشت، به اخبار توجهی نکرد و گفت که قبل از طوفان برمی گردد. او مت را به کناری برد و به او گفت که ما به سمت شمال می رویم؛ در حالی که محل پروازمان را به برج مراقبت چیز دیگری اعلام کرده‌ایم. به این طریق ما می توانیم از رقیبانمان جلو بیفتیم. مورگان به مت گفت که حتی چارلی نیز تا قبل از پرواز نباید از ماجرا باخبر شود.
آنها صبح زود رفتند و مت به مدرسه رفت. عصر مت به خانه بازگشت؛ اما آنها هنوز برنگشته بودند. مدتی بعد دو پلیس به خانه ی مورگان آمدند و با مت گفت وگو کردند. آنها از مت خواستند که تنها نماند؛ اما مت گفت که منتظر پدر و چارلی می ماند. در این مدت کایاک به دیدن او آمد و آن دو با هم به ایستگاه رادیویی رفتند تا اطلاعاتی کسب کنند. اما هنوز هیچ خبری از آن دو یافت نشده بود....

****
از شما مخاطبین عزیز به خاطر کیفیت پایین کتاب گویا پوزش می خواهیم.

از ایرانصدا بشنوید

این کتاب بر اساس داستان واقعی، نوشته شده و به وضوح شیوه زندگی سنتی اسکیمو را نشان می دهد و همچنین داستان امید و اراده برای زنده ماندن است.بشنوید و لذت ببرید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    نظری ثبت نشده است

تصاویر

کتاب گویا