display result search
منو
هیاهوی بسیار برای هیچ

هیاهوی بسیار برای هیچ

  • 4 قطعه
  • 23 دقیقه مدت کتاب
  • 493 دریافت شده
نویسنده: لو شون
راوی: امید زندگانی
قالب: روایی
دسته‌بندی: کتاب گویا
با شایعه قدرت گرفتن مجدد امپراتور، گیس‌های بافته شده مردان اهمیت بسیاری می یابد، اما مرد که موهای کوتاهی داشت، از طرف همسرش بسیار سرزنش می شد و ...

*درباره نویسنده:
لو شون نویسندهٔ داستان کوتاه، ویراستار، مترجم، منتقد، مقاله‌نویس و شاعر بود. وی در دههٔ 1930 به عنوان نمایندهٔ نویسندگان چپ چینی در شانگهای شناخته می‌شد.
آثار لو شون تأثیر قابل توجهی پس از جنبش چهارم مه گذاشت؛ به طوری که از 1949 به بعد، به عنوان یک پدیده توسط رژیم کمونیست مورد توجه قرار گرفت. مائو تسه تونگ خود، یکی از تحسین‌کنندگان مادام‌العمر آثار لو شون بود. اگرچه لو شون به آرمان‌های چپ علاقه‌مند بود، در واقع هرگز به عضویت حزب کمونیست چین درنیامد. آثار لو شون از طریق ترجمه‌های متعدد به خوانندگان انگلیسی‌زبان شناخته شده، به خصوص مجموعهٔ برگزیده داستان‌های لو شون ترجمهٔ یانگ شی‌ین-یی و گلادیس یانگ که مجموعه‌ای برگزیده از آثار وی است، از مشهورترین ترجمه‌های آثار اوست.

از ایرانصدا بشنوید

داستان هیاهوی بسیار برای هیچ، نوشته لو شون، حکایت مردمانی است که رفتارشان را با توجه به شرایط موجود و براساس منافع و مصالح شان تغییر می دهند. شخصیت اصلی این داستان، مردی ساده است که به واسطه ی رفتارهای دوگانه همسر و اطرافیانش، تحقیر و سرزنش می شود. از شما دعوت می کنم این داستان را بشنوید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

3

محتوا و داستان

3

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا