display result search
منو
کودکی که گنجشک ها را دوست می داشت

کودکی که گنجشک ها را دوست می داشت

  • 4 قطعه
  • 22 دقیقه مدت کتاب
  • 920 دریافت شده
جنایتی در ده اتفاق افتاده بود و همه به هیجان آمده بودند، مقتول یکی از جوانان ده بود، تنها فرزند پدر و مادرش و قاتل کودکی 13 ساله و چهارمین فرزند خانواده. پدر قاتل از مردم خوش‌نام ده بود...

یکی می گفت من گفته بودم این بچه خطرناک است و عاقبت آدم می کشد. زنی می گفت: این بچه از اولش بدیمن و نحس بود، روزی که به دنیا آمد، یکی از گاوهایشان مرد. هرکس چیزی می گفت و نظری می داد...

درباره نویسنده:
میخائیل نعیمه، متولد سال 1889 میلادی در بسکنتای لبنان، نویسنده و شاعر بود. وی با انتشار تألیفاتی به دو زبان عربی و انگلیسی توانست به جایگاه ادبی شایسته ای دست یابد.
ادبیات از دید گاه میخائیل نعیمه پرده برداشتن از همه نیازها، روحیات و آرمان های انسان، با رویکردی صادقانه و زیباست؛ و اخلاق مجموعه ای از اصول و مبانی است که ناظر بر فرایند زندگی و کمال و سعادت انسان است.
در آثار نعیمه ارتباط و انسجامی عمیق میان ادبیات و اخلاق است که از آبشخور اندیشه ای واحد سرچشمه می گیرد و اهداف مشترکی را دنبال می کند؛ اهدافی همچون: خودشناسی، شناخت نهفته های انسان و هدف از وجود که به معرفت خداوند و یکی شدن با او منتهی می شود.
ادبیات و اخلاق در آثار نعیمه تنها در عنوان از یکدیگر جدایند؛ چرا که وی پیوندی عمیق با مسائل عمومی داشت و در یاری کردن اخلاق و هنجارها و در طلیعه آن ارزش‌های آزادی و احترام به انسان و حقوقش، سخت پایداری می ورزید.
نعیمه ادیبی متفکر و اخلاقگراست؛ با احساساتی سرشار از معرفت و اخلاق عالی. ادبیات نعیمه، آیینه ای بی غبار از اندیشه ها و عواطف و دردها و آرزوهای او و بازتاب دهنده حقیقی جامعه و حوادث آن است.
ادبیات نعیمه رسالتی والا و بیدار در پویایی و بالندگی وجدان بشری و بیدار کردن وجدان انسانی و توسعه و شکوفایی فضیلت های اخلاقی دارد. همچنین تعبیری از نفس بشری و انتشار خیر و فضیلت ها و پای‌بندی به ارزش های انسانی است.
دوری وی از مردم و ازدواج نکردنش، بیانگر آرمان‌خواهی او در رسیدن به شناخت زندگی و خالق آن است؛ چرا که از دیدگاه او، زندگی زناشویی مانع رسیدن به این هدف است.

از ایرانصدا بشنوید

«میخائیل نعیمه» همه تلاش خود را برای سعادت انسان، تحقق آزادی و زنده کردن قلب و فکر و روح مبذول داشته است؛ از این رو هرگاه از ادبیات نعیمه سخن می گوییم، در حقیقت از فضیلت های انسانی و اندیشه های ارزشمند وی که همه مسائل انسان و زندگی را فرا می گیرد، پرده برمی داریم. داستان پسری که گنجشک‌ها را دوست می داشت، یکی از داستانهای زیبا و تاثیرگذار این نویسنده نامدار لبنانی است. از شما دعوت می کنم این داستان زیبا را بشنوید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

3

محتوا و داستان

4

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

از همین گوینده

کتاب گویا