display result search
منو
هم سیب ، هم ستاره

هم سیب ، هم ستاره

  • 4 قطعه
  • 18 دقیقه مدت کتاب
  • 439 دریافت شده
نویسنده: راضیه تجّار
راوی: امید زندگانی
قالب: روایی
دسته‌بندی: کتاب گویا
خسته از کار، در جاده شنی که دو طرفش درخت‌های کاج بود، می رفت. در سمت راست، بلوک‌های سیمانی بود؛ هرجا که امتداد آنها می‌شکست، کوه پیدا می‌شد. کوه انگار آدمی بود به پشت خوابیده، با صورتی رو به آسمان، پاهایی کشیده، سینه‌ ی گشاده و دهانی باز.

درباره نویسنده :
راضیه تجار در پنجم آذر 1326 در تهران متولد شد. وی فارغ‌التحصیل رشته روان‌شناسی است. او از فعالان عرصه نویسندگی است و تاکنون مسئولیت‌های ادبی ـ هنری زیادی را بر عهده داشته‌ است.
حضور در شورای بررسی داستان و کارگاه قصه و رمان حوزه هنری، ارشاد، بنیاد شهید، بنیاد جانبازان، مدرس داستان‌نویسی (دانشگاه صدا و سیما)، مسئولیت جلسه های نقد و بررسی داستان (سه‌شنبه‌ها در حوزه هنری) به مدت 16 سال، همکاری با روزنامه ‌جام‌جم، مجله زن روز، مجله سروش، عضو شورای هنر، تدریس در خانه داستان فرهنگسرای انقلاب، هلال احمر و سردبیری ادبیات داستانی و دبیری انجمن قلم ایران از بدو تأسیس از فعالیت‌های تجّار در عرصه فرهنگی ـ هنری است.
گفتنی است رمان‌های «کوچه اقاقیا»، «نرگس‌ها» و «هفت بند» از این نویسنده، به‌عنوان رمان برتر یک دهه در آموزش و پرورش انتخاب شدند. همچنین وی به‌عنوان نویسنده زن برگزیده ادبیات هشت سال دفاع مقدس از سوی حوزه هنری برگزیده شده است.

دیگر آثار نویسنده عبارت‌‌اند از:

- «زن شیشه ای»، انتشارات سوره مهر؛
- «نرگس ها»، انتشارات سوره مهر؛
- «سفر به ریشه ها»، انتشارات سوره مهر؛
- «بانوی رنگین کمان»، انتشارات سوره مهر؛
- «فانوسی بیفروز»، انتشارات سوره مهر؛
- «بندهای روشنایی»، انتشارات سوره مهر؛
- «آرام شب‌ به‌ خیر»، انتشارات سوره مهر؛
- «شعله و شب»، انتشارات سوره مهر.

از ایرانصدا بشنوید

این کتاب گویا، روایتی کسالت بار از زندگی انسان معاصر را نشان می دهد؛ زندگی بدون هیجان و بدون اتفاق های تازه... شنیدن این کتاب گویا را به شما توصیه می کنیم.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

3

محتوا و داستان

4

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا