display result search
منو
راز تولد

راز تولد

  • 4 قطعه
  • 19 دقیقه مدت کتاب
  • 3796 دریافت شده
راز تولد نام کتابی‌ است نوشتهٔ یوستین گردر، نویسنده نروژی، که در سال 1992 میلادی در نروژ منتشر شده‌ است. این کتاب حاوی 24 فصل و ویژه ی کودکان است.

یوکیم پسر خردسالی است. 30 روز قبل از آغاز کریسمس یک تقویم می‌خرد که هر روز باید یک فصل از نوشته‌های آن را بخواند و نماد آن بخش را به تقویم دیواری‌اش بچسباند. یوکیم داستان الیزابت هانسن را می‌خواند که با دیدن یک گوسفندِ اسباب‌بازی که جان گرفته، او را از اسلو تا بیت‌لحم دنبال می‌کند و در 30 روز آینده حوادث گوناگونی روی می‌دهد و با شخصیت‌های تاریخی و دینی بسیاری همراه می‌شود و در روز کریسمس به بیت‌لحم می‌رسد. یوکیم نیز اتفاقات جالبی را تجربه می‌کند.
****
یوستین گردر (به نروژی: Jostein Gaarder) (زاده 8 اوت 1952) نویسنده نروژی و معلم فلسفه است. عمده شهرت او به‌خاطر نگارش کتاب آموزش فلسفه در قالب داستان با عنوان «دنیای سوفی» است.
او رمان‌نویس و خالق داستان‌های کوتاه است که بیشتر دارای اطلاعات فلسفی برای مخاطبان جوان است. یوستین گردر در رشته فلسفه، الهیات و ادبیات از دانشگاه اسلو فارغ‌التحصیل شد و سپس به‌مدت 10سال به‌تدریس «تاریخ عقاید» در دبیرستان‌ها مشغول شد.
رمان معروفش به‌نام دنیای سوفی که در سال (1991 میلادی) منتشر شد، او را به شهرت رساند. این کتاب تاکنون به 54 زبان برگردانده شده و میلیون‌ها جلد ِ آن به‌ فروش رفته‌ است. از روی کتاب دنیای سوفی فیلمی نیز به‌ همین نام ساخته‌اند.
او سال 1997 به همراه همسرش (سیری دانویگ) جایزه سوفی را بنیان نهاد. این جایزه که نامش را از رمان دنیای سوفی گرفته، جایزه بین‌المللی برای پاسداشت حامیان طبیعت و توسعه، به مبلغ 77هزار پوند است.

از ایرانصدا بشنوید

در کتاب راز تولد یوستین گُردر، مثل دیگر آثارش، درصدد تبیین پیچیدگی دستگاه آفرینش و به تصویر کشیدن زیبایی‎های زندگی است. او به زندگی انسان و مسئولیت او درقبال خالق خود، به عنوان مخلوقی متفکر، دیدی نو دارد و هرکسی را به تأمل و تفکر وامی دارد. کتاب راز تولد را به علاقه‌مندانِ کتاب‌های فلسفه برای کودکان و نوجوانان پیشنهاد می کنیم.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

3

محتوا و داستان

4

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

از همین گوینده

کتاب گویا