display result search
منو
برخورد با خائن

برخورد با خائن

  • 4 قطعه
  • 21 دقیقه مدت کتاب
  • 642 دریافت شده
روزنامه فروش با باقی پول جلو آورده بود، اما او برای گرفتن آن دست دراز نکرد؛ حتی یادش نبود که باید باقی پولش را پس بگیرد؛ توجه ش ناگهان به مردی جلب شده بود که در پیاده رو از کنارش می گذشت، و عصایی نازک را در دست می چرخاند...

آگوستو روا باستوس (به اسپانیایی: Augusto Roa Bastos) نویسنده برجسته پاراگوئه است. وی بیشتر به خاطر نوشتن قصه‌هایی درباره حکومت‌های استبدادی شهرت دارد.
مشهورترین اثرش «حکمران اول» نام دارد. این کتاب که در سال 1974 منتشر شد، برجسته‌ترین اثر ادبی اسپانیایی زبان دنیای معاصر به حساب می‌آید. این اثر داستان «خوزه گاسپار رودریگز»، دیکتاتور پاراگوئه در قرن 19 را روایت می‌کند.
این نویسنده، در سال 1947، بعد از تحمل رنج طولانی از حکومت استبدادی نظامی، به تبعید فرستاده شد. وی به مدت نیم قرن در خارج از زادگاهش زندگی کرد. تا جایی که برای مدتی در آرژانتین مستقر شد و به چندین شغل، از جمله پستچیگری روی آورد. این در حالی بود که حرفه نویسندگی‌اش را همچنان ادامه می‌داد.
وی در کنار خورخه لوئیس بورخس و ارنستو ساباتو، به عضویت دائمی جامعه ادبی بوئنوس آیرس درآمد. او در سال 1960، با رمان «پسر بشر»، به موفقیت ادبی دست یافت. این کتاب درباره تاریخ دردآلود پاراگوئه‌ است. در سال 1976 به تولوس فرانسه رفت و در آنجا در دانشگاه به تدریس پرداخت. آنگاه عازم اسپانیا شد. وی در سال 1996 به پاراگوئه بازگشت.
روا باستوس، یکی از نویسندگان مشهور آمریکای لاتین است، که رمان‌هایش به 25 زبان دنیا ترجمه شده‌ است.
باستوس، برنده جایزه ادبی سروانتس سال 1983، با وجود انجام یک عمل جراحی قلب، در 87 سالگی درگذشت.


*****
از شما شنونده عزیز به علت کیفیت پایین کتاب گویا عذرخواهی می کنیم.

از ایرانصدا بشنوید

این کتاب گویا، روایتی است از سوءتفاهمی کهنه، سوءتفاهمی که تبعات بسیار بزرگی داشته است؛ سوءتفاهم خیانت... شنیدن این کتاب گویا را به شما دوستان عزیز پیشنهاد می دهم.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

3

محتوا و داستان

3

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    نظری ثبت نشده است

تصاویر

از همین گوینده

کتاب گویا