منو
گوهر شب چراغ

گوهر شب چراغ

  • 4 قطعه
  • 23 دقیقه مدت کتاب
  • 9133 دریافت شده
نویسنده:
راوی: امید زندگانی
قالب: روایی
دسته‌بندی: رمان و داستان
در روزگاران بسیار قدیم در شهر کوچکی، پادشاهی حکومت می کرد که بسیار ظالم بود و مردم دل پرخونی از او داشتند. در این شهر هیچ کس احساس امنیت و آرامش نمی کرد چرا که پادشاه هر صبح که از خواب ناز بیدار می شد، فرمان عجیب و غریبی صادر می کرد...

در میان لشکر پادشاه سرباز ریز نقش و زیرکی بود که با کمک پدر دانایش، توانست در یک فرصت مناسب، قلب پادشاه را نشانه بگیرد و....
***
درباره افسانه ها:
افسانه های ایرانی، بخش عظیمی از فولکور غنی ما را تشکیل می دهد و قرن هاست که زندگی و آداب و رسوم جامعه ما با هزارن افسانه و قصه در هم آمیخته است.
افسانه ها -به طور کلی- در زندگی و ادبیات هر قوم و ملتی دارای اهمیت و شایان مطالعه است. جمعی از دانشمندان علم فولکور معتقدند که هند، مهد بسیاری از افسانه هایی است که هم اکنون در کشورهای جهان و از جمله ایران وجود دارد. پس از اسلام افسانه های بسیاری توسط ایرانیان، از پهلوی به زبان عربی و فارسی دری ترجمه شده که در حفظ بسیاری از این افسانه ها مؤثر بوده است.
انواع افسانه های فارسی
افسانه های موجود در زبان و ادب فارسی، همانند قصه های آن، بسته به موضوع، سبک نگارش و قهرمانان‌شان، به انواع مختلف: عامیانه، ادبی، حماسی، عشقی، اخلاقی، مذهبی، ملی و با نام‌های: کودکان، پریان، حیوانات و غیره تقسیم می شوند.

از ایرانصدا بشنوید

هیچ حکومتی با ظلم و ستم، برپا نخواهد ماند... در این افسانه، شاهد خودرأیی پادشاهی ظالم هستیم که آنقدر به مردمانش سخت می گیرد و ستم روا می دارد که نهایتاً خودش و حکومتش نابود می شوند.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

3

محتوا و داستان

3

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا