display result search
منو
حضرت موسی (علیه السلام)

حضرت موسی (علیه السلام)

  • 8 قطعه
  • 113 دقیقه مدت کتاب
  • 2386 دریافت شده
«فرعون» در سرزمین مصر به بنی اسرائیل ظلم می کرد. روزی کاهنی برای فرعون خبر آورد که کودکی از بنی اسرائیل سلطنت تو را به نابودی خواهد کشاند. فرعون دستور داد تا از آن به بعد، همه نوزادان پسر قوم بنی اسرائیل را بکشند، اما ...

... قدرت خداوند موجب شد تا موسی(ع) نزد فرعون و در دربار او رشد کند. روزها گذشت تا اینکه موسی(ع) به مقام نبوت رسید و دو معجزه بر وی آشکار شد. اول تبدیل عصایش به اژدها و دوم ید بیضا. او از طرف خدا مأمور شد تا نزد فرعون رفته و او را به خداپرستی دعوت کند. فرعون از این دعوت سرباز زد و موسی(ع) معجزاتش را آشکار کرد. فرعون این آیات الهی را سحر و جادو خواند و دستور داد تا ساحران دربار را گردآورند. ساحران به محض دیدن معجزات موسی(ع) یقین حاصل کردند که اینها سحر نیستند و در همان حال به او و خدایش ایمان آوردند، اما فرعون همچنان بر زورگویی هایش ادامه داد تا آنکه موسی(ع) و بنی اسرائیل از مصر هجرت کردند. فرعون و فرعونیان در پی ایشان به راه افتادند و به فرمان الهی در دریای نیل غرق شدند.
بعد از این واقعه بنی اسرائیل زندگی اجتماعی جدیدی را آغاز کردند و از این رو به احکامی احتیاج داشتند تا آنها را راهنمایی و هدایت کند. پس خداوند به موسی (ع) فرمان داد تا مدت سی روز در کوه طور بماند تا احکام را دریافت کند. وقتی موسی(ع) به طور رسید، ده روز دیگر به آن سی روز اضافه شد و این امر موجب شد تا عده ای از مردم بنی اسرائیل پیمانشان را زیر پا بگذارند.
در این زمان شخصی به نام «سامری» از ضعف آنها سوء استفاده و گوساله ای از طلا ساخت و بنی اسرائیل را به پرستش آن دعوت کرد. وقتی موسی(ع) از کوه طور بازگشت، نزد قومش رفت و آنها را به توبه فراخواند و خداوند توبه ی آنها را پذیرفت و سامری را به کیفر اعمالش رساند.
روزی به موسی(ع) وحی شد که شخصی داناتر از تو وجود دارد که الهاماتی که به او می رسد، از تو بیشتر است. او به همراه یوشع بن نوح به مجمع البحرین رفت. آنها طبق شواهد مردی لاغراندام را دیدند که آثار نبوت بر پیشانی اش نمودار بود و سیمایش حکایت از تقوا داشت....

از ایرانصدا بشنوید

ماجرای زندگی و نبوت حضرت موسی (ع) داستان جالبی است. او نیز، مانند انبیاء دیگر، در راه هدایت انسان ها به توحید با مشکلات و موانع بسیاری روبه رو بود که برای اطلاع بیشتر، دعوت می کنم این کتاب را بشنوید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

5

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا