display result search
منو
چارلز

چارلز

  • 4 قطعه
  • 21 دقیقه مدت کتاب
  • 1090 دریافت شده
نویسنده: شرلی جسکون
راوی: امید زندگانی
قالب: روایی
دسته‌بندی: رمان و داستان
اولین روزی که پسرم «لاری» می‌خواست به کلاس پیش دبستانی برود، دیگر از لباس سرهمی مخمل کبریتی‌اش استفاده نکرد و به جای آن یک شلوار جین آبی رنگ با کمربند چرمی پوشید.

او را در اولین صبحی که همراه دختر بزرگ‌تر همسایه به مدرسه ابتدایی می‌رفت، تماشا کردم و حس کردم که دوره‌ای از زندگی لاری به پایان رسیده و او دیگر آن پسر کوچولوی شیرین زبانی که به مهدکودک می‌رفت، نیست. شلوار بلندی پوشیده بود و شق و رق راه می‌رفت. حتی یادش رفت گوشه‌ای بایستد و برای خداحافظی با من دست تکان دهد.
این داستان واکنش پسربچه‌ای به نام لاری را به توجه زیاد پدر و مادر به خواهر کوچک ترش و احساس تنها شدن و بی توجهی اطرافیان نشان می‌دهد.
لاری با ساختن شخصیتی به نام چارلز که پسری بزرگ تر از خودش است و رفتارهای نامناسب دارد، توجه خانواده را به خود جلب می‌کند، اما هیچ کس در خانه نمی‌داند که چارلز یک شخصیت خیالی است و در آخر داستان مادر که راوی داستان است، متوجه می‌شود چارلز همان لاری است!

درباره نویسنده:
شرلی هاردی جکسن (به انگلیسی: Shirley Hardie Jackson) (زاده 1916 - درگذشته 1965) نویسنده آمریکایی بود.
معروف‌ترین اثر وی داستان کوتاه لاتاری است که برای اولین بار در مجله نیویورکر به چاپ رسید و از مشهورترین داستان‌های کوتاه قرن بیستم است.

از ایرانصدا بشنوید

داستان کوتاه جذابی در رابطه با کودکی است که رفتار و گفتار جذابی از خود نشون میده و ما شنیدن این داستان شنیدنی رو به شما مخاطب های محترم توصیه می کنیم.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

3

محتوا و داستان

4

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

از همین گوینده

کتاب گویا