display result search
منو
نقاش

نقاش

  • 5 قطعه
  • 19 دقیقه مدت کتاب
  • 1712 دریافت شده
نویسنده: هرمان هسه
راوی: امید زندگانی
قالب: روایی
دسته‌بندی: کتاب گویا
یک نقاش در روستایی کوچک زندگی می‌کرد؛ همه ی زندگی‌اش رنگ و بوم بود و با عشق طرح می‌زد و نقش می‌ساخت...

نقاش از مردمش می‌خواست نقاشی‌های او را درک کنند و به دیدن تابلوهایش بیایند... روزی مردم برای تماشای تابلوهایش به خانه او آمدند و متوجه شدند که این نقاش، بسیار هنرمند و چیره دست است، آنها ساعت‌ها درباره تابلوهای او صحبت می‌کردند و حتی در روزنامه‌ها درباره او و هنرش می‌نوشتند، اما...
***
این داستان فلسفی به این پرسش دیرین بشر پاسخ می گوید که هنرمند واقعی کیست و چرا انسان به هنر نیاز دارد؟


*درباره نویسنده:
هِرمان هِسِه (به آلمانی: Hermann Hesse) (زادهٔ 2 ژوئیهٔ 1877 - درگذشتهٔ 9 اوت 1962 میلادی) ادیب، نویسنده و نقاش آلمانی-سوییسی و برندهٔ جایزهٔ نوبلِ سال 1946 در ادبیات است.
هرمان هسه در آثارش مبارزهٔ جاودانهٔ روح و زندگی را ترسیم کرده و با نگرشی هنرمندانه، به دنبال ایجاد تعادل بین این دو پدیده قلم فرسوده‌ است.
هسه در خانواده‌ای اصلاح‌طلب در منطقه در جنوب آلمان به دنیا آمد و تحت تأثیر مادرش که مبلغ مذهبی در هندوستان بود، به فلسفه هندی روی آورد.
از دهه سوم قرن بیستم، به عنوان تبعه سوئیس در منطقه «تیچینو» به گوشه گیری نشست. گرایش به رومانتیسم و طبیعت‌گرایی از نمودهای چشم‌گیر آثار قدیمی‌تر هسه است.

از ایرانصدا بشنوید

برخی مسائل بشری هستند که در زمان و مکان محصور نمی شوند و همواره مطرح هستند، از جمله هنر. «هنر چیست و چه کارکردی در زندگی ما دارد؟» سوالی است که نویسنده شهیر و فیلسوف آلمانی؛ هرمان هسه در قالب داستان کوتاه نقاشی شهرت طلب مطرح می کند تا در مسیر زندگی متوجه هنر ناب شود... اگر علاقه دارید بدانید هنرمند داستان هرمان هسه چگونه در زندگی متحول می شود فرصت را از دست ندهید، شاید این سوال شما هم باشد به هر حال هنر چیست هنوز سوال روز است!

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • نمونه کلاسیکی از یک داستان کوتاه بی‌نظیر.
  • داستان ساده و قشنگ در مورد یک نقاش که در ابتدا از کشیدن نقاشی خسته میشه،اما با یک اتفاق ساده تصمیم میگیره زندگی رو دوست داشته باشه و بهش برگرده. بعد از اون دوباره نقاشی می‌کشه و کارهای بسیار متفاوت از نظر مردم ارایه میده و مشهور میشه،اما خیلی به شهرت و توصیفات مردم از نقاشی هایش علاقه نشون نمی‌ده.

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا