منو
پرستیژ «قسمت دوم: انجییرها»

پرستیژ «قسمت دوم: انجییرها»

  • 7 قطعه
  • 169 دقیقه مدت کتاب
  • 947 دریافت شده
این کتاب داستان درگیری طولانی‌مدت بین دو شعبده‌باز جوان را در اواخر دهه‌ی 1800 در انگلستان روایت می‌کند.

از ایرانصدا بشنوید

درباره‌ی کتاب
بخش دوم (انجییرها) با راوی بی‌نام و مرموزی شروع می‌شود که به شیوه‌‌ی روایی دوم‌‌شخص با کیت انجییر حرف می‌‌زند.
ظاهراً کیت انجییر در کودکی شاهد حادثه‌ی قتل کودکی به نام اندرو وستلی بوده؛ اما حالا خبردار شده اندرو صحیح و سلامت در لندن زندگی می‌کند. پس اندرو را به عمارت اجدادی‌اش دعوت می‌کند تا در این باره از او پرس‌وجو کند؛ اما اندرو چیزی به خاطر ندارد؛ تنها خاطره‌ی اندرو این است که از سه‌سالگی به فرزندخواندگی پذیرفته شده و برادر دوقلویش را گم کرده‌است. کیت و اندرو برای رسیدن به پاسخ سؤالاتشان ناچار باید دفتر خاطرات اجدادشان آلفرد بوردن و روپرت انجییر را بخوانند تا راز معما را کشف کنند.
ادامه‌ی بخش دوم پرستیژ، دفتر خاطرات روپرت انجییر است؛ پسری اشراف‌زاده که در کودکی شعبده‌ی یک تردست محلی را دیده و به حرفه‌ی شعبده علاقه‌مند شده‌است. پس در جوانی به لندن آمده و در حرفه‌ی شعبده‌بازی فعالیت کرده‌است.


درباره‌ی نویسنده
کریستوفر پریست، استاد داستان‌های راز و خیال، در سال 1943 در انگلستان به دنیا آمد. او در جوانی حساب‌دار و مأمور حساب‌رسی بود، اما در 25سالگی به نویسندگی تمام‌وقت روی آورد.
داستان‌های علمی‌ -‌ تخیلیِ پریست بلافاصله نظر مثبت منتقدان و مخاطبان جهانی را جلب کرد. روایت‌هایی که سرشار از معما، تعلیق و راز بود، معمولاً موضوعاتی مثل بصیرت، خاطرات، فریب و زاویه‌دید انسان مدرن را هدف می‌گرفت، و مؤلفه‌های ادبیات تخیلی، نوآر و علمی - تخیلی را به شکلی تازه و باطراوت استفاده می‌کرد.
در سال 2006 پریست به‌ سِمت نایب‌رئیس انجمن بین‌المللی اچ.جی.ولز منصوب شد؛ نویسنده‌ای که قبلاً اظهار کرده بود از او تأثیر پذیرفته‌است. برخی از آثار پریست با موفقیت در سینما اقتباس شده‌اند که معروف‌ترین آنها فیلم پرستیژ، به کارگردانی کریستوفر نولان، است.


* کتاب:
The Prestige
Originally published: 1995
Author: Christopher Priest
Genres: Science fiction, Fantasy Fiction, Horror fiction
Awards: World Fantasy Award—Novel
Adaptations: The Prestige (2006)
Pages: 404

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا