منو
پرستیژ «قسمت اول: بوردن ها»

پرستیژ «قسمت اول: بوردن ها»

  • 5 قطعه
  • 100 دقیقه مدت کتاب
  • 1308 دریافت شده
این کتاب داستان درگیری طولانی‌مدت بین دو شعبده‌باز جوان را در اواخر دهه‌ی 1800 در انگلستان روایت می‌کند.

از ایرانصدا بشنوید

درباره‌ی کتاب
سال 1878 دو شعبده‌باز جوان با هم درگیر می‌شوند. از این لحظه به بعد، زندگی آن‌ها به تسلسلی از فریب و افشاگری تبدیل می‌شود، چراکه آن‌ها به رقابتی نفس‌گیر با یکدیگر وارد شده‌اند و تنها هدفشان افشای روش شعبده‌ی حریف است.
رقابت آن‌ها سرانجام هردو را به قله‌های رفیع می‌رساند، اما عواقب وحشتناکی در پی دارد، چراکه آن‌ها در مسیر تعقیب ویران‌گر یکدیگر، تمام فریب‌کاری‌ها را پی می‌گیرند و از تاریک‌ترین علوم و گمراه‌کننده‌ترین راهنمایی‌ها یاری می‌جوبند.
خون ریخته می‌شود، اما کافی نیست. در پایان، میراث آن‌ها از نسلی به نسل دیگر منتقل می‌شود و نسل‌های بعد باید به‌سبب حفظ سلامت عقلشان، معمایی را که پیش‌رویشان قد علم کرده، حل کنند.


درباره‌ی نویسنده
کریستوفر پریست، استاد داستان‌های راز و خیال، در سال 1943 در انگلستان متولد شد. در جوانی حساب‌دار و مأمور حساب‌رسی بود، اما در 25سالگی به نویسندگی تمام‌وقت روی آورد.
داستان‌های علمی‌ -‌ تخیلیِ پریست بلافاصله نظر مثبت منتقدان و مخاطبان جهانی را جلب کرد. روایت‌هایی که سرشار از معما، تعلیق و راز بود، معمولاً موضوعاتی مثل بصیرت، خاطرات، فریب و زاویه‌دید انسان مدرن را هدف می‌گرفت، و مؤلفه‌های ادبیات فانتزی، نوآر و علمی - تخیلی را به شکلی تازه و باطراوت استفاده می‌کرد.
در سال 2006 پریست به‌ سِمت نایب‌رئیس انجمن بین‌المللی اچ.جی.ولز منصوب شد. نویسنده‌ای که قبلاً اظهار کرده بود از او تأثیر پذیرفته‌است. برخی از آثار پریست با موفقیت در سینما اقتباس شده‌اند که معروف‌ترین آنها فیلم پرستیژ، به کارگردانی کریستوفر نولان، است.


* کتاب:
The Prestige
Originally published: 1995
Author: Christopher Priest
Genres: Science fiction, Fantasy Fiction, Horror fiction
Awards: World Fantasy Award—Novel
Adaptations: The Prestige (2006)
Pages: 404

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا