منو
ال دنیا را تغییر می دهد

ال دنیا را تغییر می دهد

  • 10 قطعه
  • 179 دقیقه مدت کتاب
  • 1080 دریافت شده
«ال» نتوانست «کایرا» را شکست دهد، به همین علّت بهترین دوستش، «لایت»، را از دست داد. او به‌سبب این شکست، نام خودش را در دفترچه‌‌ی مرگ می‌نویسد؛ اما با گسترش ویروسی خطرناک، مجبور می‌شود دوباره دست‌‌به‌‌کار شود.

درباره‌ی کتاب:
در داستان اصلی دفترچه‌‌‌ی مرگ، ما داستان «لایت» را دنبال می‌کنیم. لایت دانش‌آموز نابغه‌ی دبیرستانی‌ است و پدرش پلیس ژاپن است. لایت به‌‌سببِ هوش بالایی که دارد، چند بار در پرونده‌های جنایی به پدرش کمک کرده‌ است.
روزی لایت دفترچه‌‌‌‌ی مرگ را به‌‌شکل اتفاقی پیدا می‌کند. در صفحه‌‌‌ی اوّل این دفترچه نوشته شده‌ است که اگر نام کسی نوشته‌ شود، با به‌‌‌یادداشتن صورت آن شخص، آن شخص بعد از 30 ثانیه می‌میرد. لایت با آزمایش کردن دفترچه متوجه قدرت‌هایش می‌شود. او سعی دارد از دفترچه استفاده کند و بدون توجه به قانون، همه‌‌ی جنایت‌‌کاران را به جزای کارشان برساند. لایت خودش را «کایرا» می‌نامند. در این ببین کارآگاهی باهوش به نام «ال» سعی دارد جلوی لایت را بگیرد.
این آخرین مأموریت او است. او باید دنیا را نجات دهد، درحالی‌که بیست‌وسه روز دیگر می‌میرد.
گفتنی است که داستان این کتاب با انیمه‌‌‌اش متفاوت است.

درباره‌ی نویسنده:
سن و جنس نویسنده مشخص نیست. «ام» به عنوان نویسنده‌ای با ایده‌های جسورانه و تکنیک قصه‌گویی خاصش به شهرت رسیده‌ است. تهییه‌کننده با خواندن کارهای «ام» به او پیشنهاد «پروژه ال» را داد.
«دفترچه‌‌‌ی مرگ» ابتدا به‌‌سرعت رمان‌های کمیک نوشته‌ شد و بعد از انیمه‌‌ی این داستان، به شهرت جهانی رسید. نویسنده‌‌ی رمان، این اثر را اقتباسی از رمان کمیک اصلی می‌داند.

*فیلم:
L: Change the World
Director: Hideo Nakata
Written by: Tsugumi Ohba / Takeshi Obata / Hirotoshi Kobayashi
Release date: 9 February 2008 (Japan)

*کتاب:
Death Note: L, Change the WorLd
First published: 20/10/2009

* این کتاب ترجمه‌‌ی تخصصی ایرانصدا است و نسخه‌‌ی کاغذی آن در بازار موجود نیست.

از ایرانصدا بشنوید

«دفترچه‌‌‌ی مرگ: ال دنیا را تغییر می‌دهد» اثری اقتباسی از فیلمی به همین نام و همچنین ادای احترامی به رمان‌های کمیکی است که پیش از آن ساخته شده‌اند. اگر به انیمه‌های ژاپنی علاقه‌مندید، پیشنهاد می‌کنیم شنیدن این کتاب جذاب را از دست ندهید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • مننونم از کار با ارزشتون. لطفا کتابهاى مرفقیت هم بگذارید خیلى احتیاجه به این کتابها این روزها. ممنون.
  • جالب بودش
  • به نظرم برای افرادی که با شخصیتهای این مانگای آشنایی ندارند قبل از گوش کردن بهتر است در ویکی پیدیا با شخصیتها گذشته و خصوصیات انها آشنایی پیدا کنند بعد شروع به گوش کردن این کتاب گویا کنند

تصاویر

از همین گوینده

کتاب گویا