display result search
منو
دو نیمه از یک سیب

دو نیمه از یک سیب

  • 7 قطعه
  • 249 دقیقه مدت کتاب
  • 555 دریافت شده
تاریخ پرفرازونشیب ملت بزرگ ایران، همواره با غیرتمندی قهرمانان این مرزوبوم آمیخته است. مادران این سرزمین، سال‌ها دلاورمردی قهرمانان پیشین را با افتخار برای فرزندان خود نقل می‌کردند و آرزویشان این بود که روزی فرزندانی چنین بزرگ پرورش دهند.

این کتاب، روایتی مادرانه است؛ روایت زندگی و بالندگی فرزندانی در دامان خانواده‌ای مذهبی که در راه وطن به شهادت رسیدند.
«پرستو علی عسگرنجاد» در بخشی از کتاب چنین می‌نویسد: «این کتاب روایتی است از کنج دل یک مادر شهید؛ از اعماق دلی که خوش است به دو قاب عکس، به دو مزار دوردست؛ به خاطره‌‌هایی که آنها را از صندوقچه یادگاری‌های قلبش بیرون کشید و در دست‌هایم گذاشت تا کلمه شوند.
روایت بسیار بود و راوی، بسیارتر. هرکس به قدر کوزه‌ای چشیده بود از این دریا و از زاویه‌ی چشم‌های خودش «احمد و محمود مستعان» را روایت کرد؛ دشوار و ناتوان، به قاعده‌ی ریختن بحر در کوزه‌ای. اما ناب‌ترین و عزیزترین روایت از آن کسی بود که احمد و محمود عزیزترین بودند برایش، انگار که دو تکه از دلش دو نیمه از یک سیب.»

*دو نیمه از یک سیب، نویسنده: پرستو علی‌عسگرنجاد، ناشر: انجمن پیشکسوتان سپاس.

از ایرانصدا بشنوید

این کتاب روایتی شنیدنی‌ است از مادر شهیدان احمد و محمود مستعان؛ شهیدانی از خطه‌ی آفتاب که جان شیرینشان را در راه وطن و دین تقدیم کردند.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • اگه موزیکارو کم کنن واقعا ممنون میشیم
  • منم خودم جنگزده بودم وزیر توپ وموشک هم بودم کتاب جذابیه کاش انقد موزیک وسطش نبود
  • چه داستان خوبی بود خوش به سعادت پدر مادرایی که چنین فرزندانی تربیت کردند. کاش بیان از رازهای مادرانگیشون هم بگن اینکه چی کار کردن برای بچه‌هاشون یا کلا اینکه چه کار خوبی انجام دادن که خدا اینطوری در حقشون لطف کرد. صدای گوینده نقش خدیجه رو دوست داشتم ولی اون خانم مجری رو نه.
  • خوش به سعادت همچین پدر ومادرهایی
  • بسیار زیبا و پر از احساس...بسیار زیبا و پر از احساس...جای جای این کتاب گریه کردم...بشدت تاثیرگذار بود.ممنون از ایرانصدا...

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا