منو
کشاورز حریص

کشاورز حریص

  • 4 قطعه
  • 23 دقیقه مدت کتاب
  • 1025 دریافت شده
نویسنده: محمد میرکیانی
راوی: محمدرضا سرشار
قالب: روایی
دسته‌بندی: کتاب گویا
در سال‌های دور در دهکده‌ای مردم به شغل کشاورزی مشغول بودند، اما آنجا خاک مرغوب و حاصل‌خیزی نداشت و بیشتر مردم فقیر بودند.

... در این میان برخی از زمین‌ها حاصل‌خیزتر و صاحبان آن کمی ثروتمندتر بودند. مردی که صاحب یکی از این زمین‌ها بود، مدام درپی رشد و پیشرفت بود و دلش می‌خواست رونقی در کشت و کارش پدید آورد.
او درابتدا زمین دیگری در دهکده خرید و مزرعه‌اش را بزرگ‌تر کرد، اما بازهم قانع شد. روزی مرد مسافری به آنجا آمد و به کشاورز گفت که در دهکده‌ی ما کشاورزی رونق بیشتری دارد، چراکه خاک ما حاصل‌خیزتر است، اما تعداد کشاورزان کم است. تو به آنجا برو و مزرعه‌ای بزرگ بخر.
مدتی بعد تصمیم گرفت به آن دهکده برود و زمین بخرد و همان‌جا بماند. او با دیدن دهکده‌ای سبز و خرم شگفت‌زده شد و فهمید که زمین‌های این منطقه بسیار ارزان‌تر از دهکده‌ای است که در آن زندگی می کرد. پس توانست مزرعه‌ای بزرگ‌تر از آنچه داشت خریداری کند. مدتی گذشت، اما حرص و طمع لحظه‌ای از او دور نمی‌شد تا اینکه....

از ایرانصدا بشنوید

میگن گاهی بخت پشت در خونه منتظره و فقط کافیه تا درو باز کنی و طعم خوش‌بختی رو بچشی، اما نکته اینجاست که حرص و زیاده‌خواهی موجب میشه انسان نه تنها خوش‌بخت نشه، بلکه از لحظه‌ای که در اون هست لذت نبره و به‌دنبال به دست آوردن چیز بهتری باشه. این کتاب زیبا رو بشنوید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا