display result search
منو
کیک آسمانی

کیک آسمانی

  • 10 قطعه
  • 170 دقیقه مدت کتاب
  • 1216 دریافت شده
نویسنده: Gianni Rodari
راوی: محمدرضا سرشار
قالب: روایی
دسته‌بندی: کتاب گویا
ساعت شش صبح فروردین ماه، در یکی از شهرهای ایتالیا، شیء بزرگ و عجیبی بالای یک تپه دیده شد. مردم با دیدن آن بسیار متعجب شدند و خیال کردند که سفینه‌ای از مریخ به زمین آمده است.

همه با هیجان برای دست یافتن به خبری از آن بودند که بچه‌ها خیلی زود فهمیدند که آن شیء، یک کیک بزرگ است که گویا از آسمان آمده است. پس همه با عجله به سمت آن تپه به راه افتادند تا خود را به کیک برسانند و از آن بخورند. به دنبال بچه‌ها، بزرگ‌ترها هم به راه افتادند تا به بالای تپه رسیدند.

مختصری درباره نویسنده:
«جانی روداری» شاعر، روزنامه‌نگار و یکی از بزرگ‌ترین نویسندگان کودک و نوجوان ایتالیا بود. او به نوشتن برای کودکان و نوجوانان عشق می‌ورزید: «دوست دارم مرا نویسنده کودکان بدانند!»
کتاب‌های او به چندین زبان‌ بسیاری ترجمه شده است. ماجراهای پیازچه، کیک آسمانی، بنفشه‌ای در قطب، دختری که نمی‌خواست بزرگ شود، همه چیز با یک تمساح شروع شد، داستان های تلفنی، داستانک‌های آلیس، آثاری از اوست که به فارسی ترجمه شده است.
روداری معتقد بود که فانتزی یک کودک نباید به عنوان نماینده‌ی یک دنیای غیرواقعی تلقی گردد و یا اینکه تصوراتی به شمار آید که در عمل وجود ندارد یا در آینده نیز وجود نخواهد داشت؛ بلکه باید به‌عنوان نشانه‌ای از امکانات نهفته از یک خلاقیت نو و واقعیتی که باید به وجودش آورد – واقعیتی کاملاً انسانی – پذیرفته شود. در یک کلام، روداری موفق می‌شود که از همه‌ی آدم‌ها، زندگی آنها و مسائلشان سخن به میان آورد و موفق می‌شود از همه‌ی آن چیزهایی که هر روز احاطه‌مان کرده‌اند و ما را به فکر می‌اندازند، صحبت کند. روداری طرف‌دار صلح و از مخالفان جنگ بود.

از ایرانصدا بشنوید

در همه‌ی آثار روداری همیشه ردپایی از روابط میان بزرگ‌سال و کودک وجود دارد. او با نوشتن افسانه‏‌های مدرن، دوباره این‌ گونه‌ی داستانی را در قرن بیستم برای نوجوانان ارائه کرد و به اقتضای زمان خود، لحنی نو به آنها بخشید. اینجا نیز همان هدف تربیتی دنبال می‎شود. از شما دعوت می‌کنم این کتاب را بشنوید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

تصاویر

از همین گوینده

کتاب گویا