display result search
منو
سپیدار مدرسه ی ما

سپیدار مدرسه ی ما

  • 4 قطعه
  • 27 دقیقه مدت کتاب
  • 1155 دریافت شده
سپیدار بزرگ مدرسه درست روبه‌روی کلاس ما بود. تماشای اون، به‌ویژه در فصل بهار بسیار لذت‌بخش بود. اما یک روز اتفاق عجیبی افتاد....

... صبح زود راهی مدرسه شدم و وقتی به مدرسه رسیدم، سعید و غلام رو دیدم که پای سپیدار ایستاده و بهش خیره شده بودن. اونا گفتن که شاید دیگه نتونن اونو ببینن و اینکه قراره این درخت رو قطع کنن. حسابی به هم ریختم. اونا گفتن که آقای مدیر، آقایی رو همراه خودش به اینجا آورده و درباره‌ی قطع کردن اون درخت با هم حرف زدن و اینکه قراره اینجا تبدیل به زمین والیبال بزرگی برای بچه‌ها بشه.
عمر اون درخت از عمر مدرسه بیشتر بود و من با مرور این فکرها ناراحت‌تر می‌شدم. باید کاری می‌کردم؛ پس نامه‌ای برای آقای مدیر نوشتم....

مختصری درباره نویسنده:
محمدرضا بایرامی (متولد 1344 در اردبیل) نویسندهٔ معاصر ایرانی است. بایرامی با کتاب «کوه مرا صدا زد» (از قصه‌های سبلان) توانست جایزه خرس طلایی و جایزه کبرای آبی سوئیس و نیز جایزه کتاب سال سوئیس را از آنِ خود کند.
بایرامی برای نگارش رمانِ «لم‌یزرع» و کتاب داستانی «گرگ‌ها از برف نمی‌ترسند»، توانست جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران را کسب کند.

از ایرانصدا بشنوید

کتاب برخورد نزدیک شامل داستان های «برف»، «بابا رحیم»، «برخورد نزدیک»، «به دنبال صدای او»، «رعد یک بار غرید!»، «سپیدار بلند مدرسه ما»، «عیدی مادربزرگ»، «صدای جنگ»، «همراهان»، «کلاغ‌های عصر»، «فلوت»، «تعقیب»، «آواز گم شده» و «دل‌شوره» است که از شما دعوت می کنم شنونده ی داستانی از این مجموعه باشید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا