display result search
منو
دیو پیر

دیو پیر

  • 4 قطعه
  • 27 دقیقه مدت کتاب
  • 1317 دریافت شده
نویسنده: پرل باک
راوی: محمدرضا سرشار
قالب: روایی
دسته‌بندی: کتاب گویا
خانم ونگ می دونست که جنگی در جریانه، اما هیچ کس این موضوع رو زیاد جدی نمی گرفت. جنگ بین چینی ها و ژاپنی ها بود و مردم دهکده در کنار رودخانه ی زرد زندگی می کردند....

... خانم ونگ از هر فرصتی استفاده می کرد و درباره این جنگ با مردم دهکده صحبت می کرد. یک روز که مردم دهکده برای بالا آمدن آب رودخانه در کنار آن جمع شده بودند، بازهم صحبت از جنگ پیش آمد. پیک، نوه ی خانم ونگ، گفت که شنیده ژاپنی‌ها با هواپیما حمله می کنن. هرکس حرفی زد و همه به خونه‌هاشون برگشتن. خانم ونگ هم به خونه برگشت و خوابید، اما کمی بعد همسر پیک فریاد زد: «ژاپنی‌ها اومدن. ژاپنی‌ها اومدن. اونا تو آسمون هستن».

** مختصری درباره نویسنده:
«پرل کامفورت سیدن‌ستریکر باک» نویسنده آمریکایی است. نخستین اثر او «نسیم مغرب» در سال 1925 در آمریکا منتشر شد. او در چین به عنوان یک نویسنده چینی و با نام «سای ژن ژو» معروف است. پرل باک نخستین زن آمریکایی است که جایزه نوبل ادبیات را در سال 1938 دریافت کرده‌ است.
باک در سال 1932 به خاطر کتاب «خاک خوب» جایزه پولیتزر را برای بهترین رمان سال دریافت کرد.
کتاب «مادر» منجر به کسب درجه افتخاری M.A از دانشگاه ییل برای پرل باک شد. محمد قاضی این اثر را در سال 1386 خورشیدی به فارسی برگرداند.

*در ایران،این رمان با ترجمه ناصر ایرانی و به همت دفتر نشر فرهنگ اسلامی، به بازار نشر آمد.

از ایرانصدا بشنوید

جنگ‌ها همواره یادآور تلخی‌ها و وحشت‌ها هستن؛ وحشت از تجاوز به وطنی که انسان‌ها به اون تعلق دارن. «دیو پیر» یادآور لحظات سخت یک جنگه. از شما دعوت می‌کنم این کتاب رو بشنوید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • داستان کوتاه قشنگی بود .راوی هم خیلی خوبه .پیشناهاد میشه گوش کنین
  • این مرد(سرشار)فوق العاده است.

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا