منو
آخرین ضربه

آخرین ضربه

  • 9 قطعه
  • 150 دقیقه مدت کتاب
  • 4861 دریافت شده
ماجرا از زبان باب بیان می شود :
« مربی ام دونی و رئیس ورزشگاه به من گفتند که دیگر برای بوکس پیر شده ام و باید قهرمانی را به اَندریکس واگذار کنم...».

من که خود را در موقعیت بدی می دیدم اندریکس را به قتل رساندم و صحنه را به گونه ای بازسازی کردم که یک سانحه ی رانندگی به حساب بیاید. بعد از آن رئیس و دونی خبر دادند که باید با پتروجی مسابقه بدهم که از اندریکس قوی تر بود. در این میان کاترین پی برد که من اندریکس را کشته ام . در روزهای بعد پلیس از من بازجویی کرد، اما من طوری حرف زدم که به من شک نکردند. سپس به تمرین روی آوردم تا برای مبارزه با پتروجی آماده شوم ... ».

مختصری درباره نویسنده :
فردریک دار (به فرانسوی: Frédéric Dard) رمان‌نویس قرن بیستم میلادی اهل فرانسه است. او در سال 1921 به دنیا آمد و در 79 سالگی درگذشت. زندگی پرماجرایش موضوع آثاری متعدد شده است و مصاحبه‌های فراوانی از وی در سامانه‌های اجتماعی و فرهنگی در اختیار دوست داران قرار دارد. او یکی از پرکارترین نویسنده داستان‌های پلیسی است و نه تنها با نام اصلی خود، بلکه با استفاده از حدود بیست نام مستعار دیگر، نزدیک به 300 رمان و داستان بلند و کوتاه، حدود 20 نمایشنامه و 16 اثر برای سینما نوشته است. ده‌ها رمان پلیسی او با نام مستعار «سن آنتونیو» به رشته تحریر در آمده که لحن و بیان آن‌ها غیرقابل تقلید است.

*شنوندگان گرامی، به سبب دسترسی نداشتن به فصل پنجم از این کتاب شنیدنی، از شما دعوت می کنیم تا خلاصه ای از آن را در ابتدای فصل ششم بشنوید.

از ایرانصدا بشنوید

یکی از زوایای ماجرای رمان آخرین ضربه «ترس» است؛ ترسی که گاه موجب می شود تا انسان در موقعیتی ناخوشایند قرار گیرد و مرتکب خطایی شود که جبران ناپذیر است. شخصیت اصلی داستان با قرار گرفتن در این موقعیت، مرتکب قتل می شود تا خود را نجات دهد، غافل از اینکه ماجرا به شکل دیگری ادامه می‌یابد و او باز هم به اجبار در شرایطی سخت تر قرار می‌گیرد. از شما دعوت می کنم این کتاب جذاب را بشنوید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • yek dastane saro tah dar az 5 setare 3 ### md.art
  • در ادبیات رایج در بوکس حرفه‌ای برخلاف ورزش‌های رزمی، از کلمه استاد استفاده نمی‌شود و به جای آن مربی می‌گویند. نویسنده یا مترجم ظاهراً هیچ شناختی از فضا و ادبیات رایج در این ورزش نداشته‌اند.
  • کامنت‌ها هم‌چنان با نام کاربر میهمان ثبت می‌شوند.
  • این داستان باید از جانب راوی اول‌شخص، با زبان عامیانه اجرا می‌شد و هم‌چنین لحن وی در طول داستان اصلا شباهتی به یک بوکسور حرفه‌ای ندارد. بیشتر شبیه یک جوان تحصیل‌کرده صحبت می‌کند.

تصاویر

از همین گوینده

کتاب گویا