display result search
منو
الفبای جنایت

الفبای جنایت

  • 10 قطعه
  • 178 دقیقه مدت کتاب
  • 10746 دریافت شده
ماجرا از زبان هِستینگز بیان می شود :
« یک نامه ی تایپ شده با امضای ABC به دست پوآرو رسیده بود که روز بیست و یکم ماه به حوادث اَندووِر توجه کند ...».

« ... در آن تاریخ آلیس آشِر در دکه ی روزنامه فروشی اش به قتل رسید و قاتل راهنمای الفبایی راه آهن را در آنجا جا گذاشت. تقریبا یک ماه بعد نامه ی دوم ABC رسید که نوشته بود در روز بیست و پنجم ماه به حوادث بِکس هیل توجه داشته باشید. این بار نیز دختری به نام الیزابت بارنارد به قتل رسید و راهنمای راه آهن باز هم در محل قتل جا ماند. من و پوآرو در جلسه های پلیس شرکت کردیم تا آنکه روز سی ام ماه و در ساعت ده شب، سومین نامه ی ABC رسید که در آن نوشته شده بود در تاریخ سی ام به حوادث چارلزتُن توجه کنید . پوآرو فورا به پلیس اطلاع داد و به من گفت که چمدان را آماده کنم تا هرچه زودتر با قطار به چارلزتن برویم...».

مختصری درباره نویسنده :
آگاتا کریستی، (زاده 15 سپتامبر 1890 - درگذشته 12 ژانویه 1976) نویسنده انگلیسی داستان‌های جنایی و ادبیات کارآگاهی بود. کریستی، اولین نویسنده‌ای است که کتاب‌هایش بیشترین ترجمه را به زبان‌های زنده دنیا داشته‌ است. پس از وی ژول ورن و سپس شکسپیر قرار دارند. آگاتا کریستی در 12 ژانویه 1976 در 85 سالگی به مرگ طبیعی درگذشت.

از ایرانصدا بشنوید

قتل به ترتیب حروف الفبا با نام اصلی قتل‌های ای. بی. سی، یکی از رمان های جنایی آگاتا کریستی است که در سال 1936 منتشر شد. هرکول پوآرو، آرتور هستینگز و سربازرس جپ شخصیت های اصلی داستان هستند. سبک نگارش داستان در مواقعی اول شخص و در مواقعی سوم شخص است که این روش را اولین بار چارلز دیکنز، نویسندهٔ مشهور انگلیسی، در کتابخانه ی غمزده به کار گرفت و آگاتا کریستی هم این روش را در «مردی با لباس قهوه‌ای» امتحان کرد. این کتاب در آمریکا و اروپا با استقبال مردم روبه رو شد. دیوید سوشی، هنرپیشهٔ معروف نقش هرکول پوآرو، قتل های الفبایی را یکی از بهترین رمان‌های کریستی می داند. از شما دعوت می کنم این کتاب را بشنوید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا