display result search
منو
سردار شهید علیرضا نوبخت

سردار شهید علیرضا نوبخت

  • 4 قطعه
  • 45 دقیقه مدت کتاب
  • 701 دریافت شده
نگاه سردار شهید «علیرضا نوبخت» به زندگی:
«من زندگى را چون کوه یخ بسته اى مى دانم که اگر نور توحید بر آن بتابد، چشمه هاى محبت و ایثار از آن جارى مى شود و بشریت را سیراب مى سازد.»

سردار شهید «علیرضا نوبخت» در شهریور سال 1333 در شهر «بابلسر» دیده به جهان گشود. در برابر مشکلات صبور بود و اگر برای دوستانش مشکلی پیش می آمد در رفع آن می کوشید. به مادر و پدرش توجه زیادی داشت و فرزندی مهربان و مطیع برای آنان بود. به حرف آن‌ها گوش می داد. هیچ‌گاه صدایش را برای آنان از حد معمول بلند تر نمی کرد. درباره حجاب و نحوه رفتار و گفتار و همچنین خندیدن بر رعایت با موازین و شئون اسلامی تاکید داشت. بعد از پیروزی انقلاب مطالعه زیادی داشت. بیشتر کتاب‌های اخلاقی و تفسیر قرآن مطالعه می کرد.
نیروهای تحت امر علیرضا شیفته اخلاق و رفتار او بودند. با نیروها، رفتاری برادرانه داشت و بیشتر روزها برای سرکشی به نیروهایش به درون چادرها یا سنگرها می رفت تا از روحیات نظامی و نیازهای آنان آگاهی یابد....

از ایرانصدا بشنوید

کتاب گویای «نیمه پنهان ماه» روایتگر زندگی سردار شهید «علیرضا نوبخت» از جمله مجاهدانی است که علم و ایمان را در حماسة دفاع مقدس به تصویر کشید. شهیدی که در پیشرفت و ارتقای معارف مکتب عشق آنقدر پیش رفت تا به مرز شهادت رسید. شنیدن این کتاب را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    نظری ثبت نشده است

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا