display result search
منو
دیدار به قیامت

دیدار به قیامت

 • 12 قطعه
 • 281 دقیقه مدت کتاب
 • 8633 دریافت شده
«دیدار به قیامت» روایت دو سرباز است که در جنگ جهانی اول جان سالم به در برده‌اند ، اما درگیر مشکلاتی دیگر می‌شوند. دولت کار از گور درآوردن پیکرهای سربازان کشته‌شده در جنگ را به شرکت‌های خصوصی واگذار می کند.

« دیدار به قیامت» جلد اول سه‌گانه‌ای است که در سال 2013 جایزه ی گنکور، معتبرترین جایزه ی ادبی کشور فرانسه را به همراهِ جایزه های متعدد دیگری به خود اختصاص داد. این رمان در آن سال بیش از پانصد هزار نسخه فروخت و مدت‌ها در صدر پرفروش‌ها قرار گرفت. نسخه صوتی این رمان با صدای خود نویسنده منتشر شد و کمی بعد کتاب مصور آن نیز به بازار آمد.
نویسنده، لومتر، عنوان این رمان را که سپس فیلمی با اقتباس از آن و با همین عنوان، به دست آلبرت دوپونتل ساخته شد، از آخرین نامه‌ای برداشته که سرباز « ژان بلانشار» به همسرش نوشت؛ سربازی که در سال 1914 ناعادلانه به جوخه ی آتش سپرده شد. این سرباز در نامه‌اش اشاره کرده که «اگر دست روزگار به کمکم نشتابد، این آخرین نامه‌ از طرف من خواهد بود. پس به امید دیدار در آن دنیا همسر عزیزم...»
این رمان درباره جنگ جهانی اول است اما بیشتر به فضای مهیب و تاریک پس از جنگ پرداخته؛ داستانی ضد جنگ درباره قهرمانان فرانسوی که روزگارشان پس از جنگ به مراتب سیاه‌تر از زمان مبارزه است. دو سرباز، پس از آگاهی از خیانتی که یکی از ستوان‌ها مرتکب شده، از جنگ جان به در می‌برند اما درگیر مشکلاتی دیگر می‌شوند...
این رمان را اولین بار مرتضی کلانتریان با عنوان «دیدار به قیامت» ترجمه و نشر آگاه آن را منتشر کرد. پس از آن نشر ماهی ترجمه‌ای دیگر را با برگردانِ مهستی بحرینی و با عنوان «به امید دیدار در آن دنیا» وارد بازار کرد.

از ایرانصدا بشنوید

گاهی با پایان جنگ، جنگ مهمتری آغاز می شود؛ جنگ شرافت، جنگ انسانیت، جنگ بر سر غنیمتهای جنگ! داستانها انعکاسی از زندگی واقعی و سرشار از اگرهای طلایی اند که رایگان در اختیار ما قرار می گیرند؛ مثلا اگر من دراثر حادثه ای دهانم را از دست بدهم چه می شود؟ چگونه حرف بزنم؟ چگونه بخندم؟ چگونه بگویم: «دوستت دارم»؟ این داستان در بحبوحه جنگ جهانی اول ما را با اگرها و بزنگاههای شگفتی مواجه می کند که می تواند امروزی باشد.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

آسیب ها

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

 • عالیییی بود...
 • عجب داستانی داشت خیلی عالی بود ممنون
 • وای عالیئییییییییییی بود راوی خیلی خوب بود سپاس فراوان
 • انتخاب کتاب عالی. روایت راوی هم عالی. البته بهتر بود جاهایی که مربوط به صدای خانم هست از گوینده خانم استفاده بشه
 • این داستان بی نظیره و اجرای آقای قلمبر هم واقعا عالیه
 • عالی بود قشنگ ترین کتابی بود که از ایران صدا گوش کردم اجرای راوی هم عالی بود فقط آهنگ بین داستان خیلی طولانی بود. پیشنهاد میدم حتما گوش کنید روایتی از جنگه که اصلا مثل اونو تاحالا نشنیدین. ( ر_ قاین)
 • عالی بود 🌹
 • سلام خسته نباشید فوق العاده عالی بود حداقل 40 تا از کتابهای گویا رو گوش کردم ولی هیچکدام مثل این کتاب نبود با روایت محشر اقای قلمبر خیلی ممنونم از زحمات بی دریغتون مجید بلالی از سبزوار

تصاویر

از همین گوینده

کتاب گویا