display result search
منو
شهید سید علی حسینی

شهید سید علی حسینی

  • 4 قطعه
  • 42 دقیقه مدت کتاب
  • 931 دریافت شده
شهید «سید علی حسینی» نمونه کاملی است از یک انسان خداترس و متعهد به شریعت و آرمان‌های مقدس انقلاب اسلامی؛ شهیدی که به حق گفتار و کردارش یکی است و عملش کاملا خالصانه و برای «خدا»ست.

«سید علی حسینی» در سال 1334 در مشهد در خانواده ای از راهیان مکتب حیات بخش اسلام دیده به جهان گشود . تحصیلات ابتدائی خود را در مشهد به پایان رساند و در اوایل دوران تحصیلی، نزدیکان آن عزیز متوجه خصیصه ظلم ستیزی او شدند که به کرات به دفاع از مظلوم پرداخته و حامی آنان بود. او تحصیل را تا مقطع سوم دبیرستان ادامه داد و به خاطر پاره ای از مشکلات از ادامه تحصیل بازماند. وی در دوران تحصیل کم و بیش با سازمان مخوف ساواک درگیری هایی داشت به طوری که دوستانش بیان می کنند در بحث هایی که با هم داشتند ایشان جهت دستیابی و مبارزه با سازمان طرح هایی در سر داشته است.
در سال 55 عازم خدمت سربازی شد بر اثر تعالیم اسلام و شناختی که از خباثت دستگاه ستم شاهی داشت فعالیت خود را با تشکیل هسته هایی از جوانان آغاز نمود به طوری که در حین خدمت در پادگان «لشکرک تهران» مبارزه مخفی را سازمان داد . او در سال 57 در حالی که دو ماه بیشتر به پایان خدمتش بیشتر نمانده بود اما به فرمان امام خویش پادگان را ترک گفته و به صفوف مستحکم امت حزب ا... پیوست و با پیروزی انقلاب اسلامی سید علی جزء نخستین کسانی بود که به نهاد انقلابی سپاه پاسداران پیوست و پس از طی دوره های آموزشی در مدت کوتاه در زمره مسئولین آموزش سپاه به حساب آمد ، او در غائلة کردستان همراه گروهی به سرپرستی شهید گرانقدر دکتر «چمران» عازم کردستان گردید و در این راه مأموریتی موفقیت آمیزی داشت . او پس از مراجعه از کردستان جهت ادامه آموزش های نظامی رهسپار تهران گردید . با شروع جنگ تحمیلی و علی رغم نیاز به وجود او در مشهد بلافاصله پا به عرصة پیکار با خصم زبون گذاشت .اخلاص ، ایمان و مدیریت او با حضورش در جبهه های نبرد بیش از پیش آشکار گشته و به مسئولیت های مهمی از جمله فرماندهی تیپ برگزیده شد . قداست روحی و اخلاص و ایمانش مهارت در علوم نظامی و همچنین داشتن قدرت مدیریتی قوی ، او را بسیار زود در میان همرزمانش مشخص کرده و صلاحیت مسئولیت های مهم در او بوجود آمد . حضور بی وقفه او در جبهه های نبرد آن چنان پیوند محکم و استواری بین او و جبهه بوجود آورد که هیچ چیز جز شهادت نتوانست آن پیوند را بگشاید او گوهر ارزنده ای بود که در بخشهای مختلف جنگ به ویژه در سنگر اطلاعات و عملیات کوله باری از تجربه و اخلاص را به همراه داشت . در سال 64 که او به همراه شهید «کاظمی» جهت بررسی موقعیت دشمن به «جزیره مجنون» رفته بود بر اثر آتش دشمن مجروح شد ( دوستش کاظمی به شهادت رسید ) و او را به پشت جبهه و از آنجا به مشهد منتقل کردند ولی روح بلند و عشق و ایثار وصف ناپذیرش که حاکی از ایمان و باور او به اهداف متعالی اسلام بود باعث شد که در حال نقاهت دوباره به جبهه برود . او همزمان با تشکیل نیروهای سه گانه به فرمان امام خمینی ( ره ) به نیروی زمینی سپاه پیوست و کار «اطلاعات عملیات» را در آنجا دنبال کرد و پس از مراجعت از ستاد مرکزی به عنوان «معاونت اطلاعات» و عملیات» منطقه خراسان ـ سمنان ـ مازندران برگزیده می شود . او همچون حر آزاد زندگی کرد برای آزادی قیام کرد و در راه حفظ آزادی جنگید و با خون پاکش دوام آن را تضمین کرد بدین ترتیب بود که زندگی نظامی اش را با فرماندهی «گردان حر» شروع و با فرماندهی «تیپ 313 حر» به پایان رساند. او پس از عمری پرشور زیستن، در عملیات «بیت المقدس 2 به شفق» در نیمه شب 26 بهمن ماه سال 66 و در ماه خون و شهادت، شهد گوارای شهادت را در «ماؤوت» نوشید و در جوار حق آرمید .

از ایرانصدا بشنوید

کتاب گویای «نیمه پنهان ماه» بیانگر داستان زندگی شهید « سید علی حسینی» است. شهیدی که اعتقادش به بیت‌المال و حق‌الناس در سراسر زندگی پُربارش به چشم می‌خورد و با این خصایص ارزشمند بسیار شناخته شده است. شنیدن این کتاب را به شما پیشنهاد می کنیم.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    نظری ثبت نشده است

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا