display result search
منو
سردار شهید محسن وزوایی

سردار شهید محسن وزوایی

  • 4 قطعه
  • 35 دقیقه مدت کتاب
  • 1897 دریافت شده
مناجات‌نامه شهید محسن وزوایی
خدایا! الان تمام مردم ایران چشم‌انتظارند. مادران و پدران شهدا در التهابند. قلب امام نگران این حمله است. در این حمله آبروی اسلام در میان است. خدایا اگر می‌دانی که نیت‌های ما خالص و فقط برای توست، یاری‌مان کن.

سردار شهید مهندس «محسن وزوایی» مرداد 1339 در خانواده‌ای متدین در تهران دیده به جهان گشود. او با احساسات پاک و بی‌آلایش مذهبی رشد یافت. شش‌ساله بود که قدم در راه تحصیل علم گذاشت، دوره ابتدایی را با نمره‌های عالی و دوره دبیرستان را در مدرسه «دکتر هشترودی» به پایان رساند. محسن پیش از رسیدن به سن بلوغ، به فرایض دینی عمل می‌کرد. وی در دانشگاه با شناخت صحیحی که از اسلام داشت، از طیف‌های گوناگون و منحرف سیاسی پرهیز کرد و به انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه پیوست.
وی هم‌زمان با شرکت در فعالیت‌های سیاسی و عقیدتی، از سال 1356 مسئولیت هدایت مبارزات دانشجویی را در دانشگاه، به عهده می‌گیرد.
شهید محسن وزوایی، نقش فعالی در طراحی عملیات فتح بلندی‌های «بازی‌دراز» ایفا کرد و در همین نبرد به شدت مجروح شد و به تهران انتقال یافت. او در بیمارستان با وجود درد بسیار، ناله نمی‌کرد و به یکی از پزشکان که از مقاومت او ابراز شگفتی کرده بود گفت: «آقای دکتر! من هرچه بیشتر درد می‌کشم، بیشتر لذت می‌برم و احساس می‌کنم از این طریق به خدای خودم نزدیک می‌شوم».
شهید محسن وزوایی، این عاشق وارسته و آگاه، پس از ماه‌ها مجاهدت و مبارزه با دشمنان اسلام و حماسه‌آفرینی در عملیات‌های متعدد و به‌ویژه «بیت‌المقدس» سرانجام در دهم اردیبهشت 1361، در 22 سالگی هنگام هدایت نیروهای تحت امر خود، بر اثر اصابت گلوله و ترکش به شهادت رسید.

از ایرانصدا بشنوید

در کتاب گویای «نیمه پنهان ماه» شنونده بخش هایی از زندگی فرمانده «تیپ 10 سیدالشهداء» سردار شهید مهندس «محسن وزوایی» هستید؛ کسی که شهادت تنها آرزویش در جبهه‌های حق علیه باطل بود.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا