display result search
منو
جنایت در جزیره

جنایت در جزیره

  • 16 قطعه
  • 309 دقیقه مدت کتاب
  • 15043 دریافت شده
«پوآرو» در هتل راجِر اقامت داشت. یک روز جسد «آرلِنا» پیدا شد و سرهنگ «وِستون»، بازرس «کُل گِیت» و پوآرو تحقیقات را شروع کردند و فهمیدند که یک نفر از آرلنا حق السّکوت می گرفته و احتمال دادند که آرلنا آن روز به دیدن آن شخص رفته باشد....

پوآرو به جزئیاتی از قبیل پرتاب یک بطری یا باز بودن شیر حمام دقت داشت تا آن که در نزدیکی محل جنایت مواد مخدری پیدا شد. او به قتل هایی دقت کرد که در سه سال اخیر از طریق خفه کردن مقتول صورت گرفته بود و در این میان قتل « آلیس کوریگان» توجه او را به خود جلب کرد. بعد از آن، پوآرو پیشنهاد یک پیک نیک را داد. بیشتر افراد از این طرح استقبال کردند، اما «لیندا» به علت سردرد به همراه آنها نرفت. او در این فرصت نامه ای نوشت که آرلنا را او کشته است. آنگاه سعی کرد با خوردن تعدادی قرص خود را در خواب بکشد. بعد از پایان پیک نیک افراد به هتل برگشتند و متوجه شدند لیندا از خواب بیدار نمی شود. همه در اتاق او جمع شدند. پوآرو ثابت کرد که همه ی این امور ناشی از خشم کودکانه بوده و لیندا که آرزوی نابودی آرلنا را داشته، اسیر توهّم و خرافات شده است. پوآرو سپس فاش کرد که قاتل اصلی «رِد فورن» بوده و نقشه ی او را برای حاضران توضیح داد.

*کتاب:
Evil Under the Sun(1941)
فیلم:
Evil Under the Sun(1982)

از ایرانصدا بشنوید

یک داستان شنیدنی دیگر از شاهکارهای آگاتا کریستی را بشنوید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

5

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • این داستان رو خیلی دوست دارم. ممنونم از شما
  • داستان قشنگیه اما اجرا اصلا خوب نیست چون فقط دو نفر صدای چندین کاراکتر را اجرا میکنند که اصلا خوب نیست صداهای عجیبی که اصلا در دنیای واقعی وجود نداره بارها اعتراض دوستان رو تو دیدگاهادیدم اما ایران صدا همچنان به این کار ادامه میده( ر _ قاین)
  • نام اصلي اثر شيطان زير آفتاب است. Evil Under The Sun
    با سلام و احترام ممنون از شما و یادآوری به جا
  • نام اصلی اثر شیطان زیر آفتاب است. Evil Under The Sun

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا