display result search
منو
قتل در نیمه شب

قتل در نیمه شب

 • 16 قطعه
 • 297 دقیقه مدت کتاب
 • 22667 دریافت شده
روای داستان «هِستینگز» می گوید :
«من برای گذراندن یک ماه مرخصی، به خانه ی دوست قدیمی ام ،جان کاوِندیش، و همسرش، مِری، رفتم . آنجا در واقع خانه ی خانم اِمیلی، نامادری جان بود؛ ولی جان و برادرش، لورِنس، او را مادر صدا می زدند...

در آن خانه افراد دیگری نیز زندگی می کردند. «آلفرِد»، همسر جدید امیلی، «سینتیا»، دختر یکی از همکلاسی های قدیم امیلی و نیز چند نفر خدمتکار.
یکی از شب ها امیلی به طرز مشکوکی جان سپرد و بعد معلوم شد که سم «اِستریک نین» موجب مرگ او شده است. برخی شواهد نشان می داد که آلفرد از داروخانه این سم را تهیه کرده است و برخی شواهد دیگر خلاف این را بیان می کرد. در مجموع از نظر قانونی هیچ کس در این قتل مظنون شناخته نشده بود.
ستوان «جاپ» قضیه را دنبال می کرد و دوستم کارآگاه کِریتین به دکتر باوِر، پزشک مری، بدگمان بود. او می خواست داروخانه ای را که سینتیا در آن کار می‌کرد را ببیند. در روزهای بعد دکتر باور به جرم جاسوسی دستگیر شد . از طرفی، نامه ای در بالای کمد لباس پیدا شد که خطاب به یکی از کاوندیش ها ، جان یا لورنس نوشته شده بود. این نامه برای کریتین بسیار اهمیت داشت.
کریتین در روزهای بعد کشف کرد که زنگ اخبار امیلی در روز قبل از قتل خراب بوده و با خوشحالی برای این کشف خانه را ترک کرد و من یکی دو روز نتوانستم او را ببینم.
بعد از آن، لورنس جواب یک پیغام رمزی را به من گفت تا به کریتین اطلاع دهم و من برای همین موضوع به در خانه ی کریستین رفتم و او مرا به داخل خانه هدایت کرد ...».

مختصری درباره نویسنده :
آگاتا کریستی، Dame Agatha Christie ، نویسنده انگلیسی داستان‌های جنایی و ادبیات کارآگاهی بود. کریستی، اولین نویسنده‌ای است که کتاب‌هایش بیشترین ترجمه را به زبان‌های متعدد دنیا داشته است. پس از وی، ژول ورن و سپس شکسپیر قرار دارند.
آگاتا کریستی در 12 ژانویه 1976 در 85 سالگی به مرگ طبیعی درگذشت. او با نام مستعار مِری وستماکوت (Mary Westmacott) داستان‌های عاشقانه و رومانتیک نیز نوشته‌است، ولی شهرت اصلی اش به خاطر 66 رمان جنایی اوست. داستان‌های آگاتا کریستی، به خصوص آن دسته که دربارهٔ ماجراهای کارآگاه هرکول پوآرو یا خانم مارپل هستند، نه تنها لقب «ملکه جنایت» را برای او به ارمغان آوردند؛ بلکه وی را به‌عنوان یکی از مهم‌ترین و مبتکرترین نویسندگانی که در راه توسعه و تکامل داستان‌های جنایی کوشیده‌اند، نیز معرفی و مطرح کردند.
آگاتا کریستی در کتاب رکوردهای گینس مقام اول در میان پرفروش‌ترین نویسندگان کتاب در تمام دوران‌ها و مقام دوم (بعد از ویلیام شکسپیر) در میان پرفروش‌ترین نویسندگان در هر زمینه‌ای را به خود اختصاص داده‌است. «تله موش» که یکی از آثار معروف اوست، اولین بار در 25 نوامبر 1952 در لندن (تئاتر آمباسادورها) به روی صحنه رفت و از آن تاریخ تا زمان حاضر و در طول بیش از 50 سال همیشه روی صحنه بوده‌است و از این نظر رکورددار است. این نمایش‌نامه تاکنون فقط در لندن بیش از دوهزار بار به روی صحنه رفته‌است.
در سال 1955 آگاتا کریستی نخستین کسی بود که جایزهٔ استاد اعظم را از مجمع معمایی‌نویسان آمریکا دریافت کرد. در همان سال نمایش نامه او به نام شاهد پرونده به‌ عنوان بهترین نمایشنامه برندهٔ جایزه ادگار گردید. بیشتر کتاب‌ها و داستان‌های کوتاه او (و بعضی‌ها از آن‌ها چندین بار) به فیلم درآمده‌اند که از آن میان می‌توان فیلم‌های قتل در قطار سریع‌السیر شرق، مرگ در رودخانه نیل و قطار ساعت 4:50 پدینگتون نام برد. بسیاری از نوشته‌های آگاتا کریستی بارها برای تهیه برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی نیز مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

از ایرانصدا بشنوید

«قتل در نیمه شب» داستان قتل خانم امیلی را بیان می کند که به وسیله ی سمی به قتل رسیده است؛ اما مدت زمان زیادی طول می کشد تا هویت قاتل بر همگان معلوم شود. از شما دعوت می کنم این کتاب را بشنوید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

5

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

 • متاسفانه این کتاب برخلاف کتاب های قبلی آگاتا کریستی جالب نبود و یک سری سر نخ هایی بود که مشخص نشد اصلا چه ارتباطی با قاتل داشت و با اینکه داستان خییلی طولانی و صدای شخصیت ها خصوصا افسران پلیس و دکترها به شدت از تحمل خارج بود ، اما در پایان فقط ده دقیقه به شناخت قاتل پرداخته شد اصلا پیشنهاد نمیکنم چون بعدش پشیمون میشد
 • پایان داستان خیلی سرسری بود.کتاب و نخوندم ولی فک نمی کنم آگاتا کریستی یه همچین پایان گنگی نوشته باشه👎🏻
 • دوبله کاملا غیرحرفه ای و یکنواخت و کسل کننده
 • افتضاح متاسفانه
 • صدای کروتن شخصیت کارگاه اصلا مناسب نبود بسیار طولانی بود و کشف حقیقت در پایان این داستان طولانی کسالت بار به بدترین شکل ممکن اتفاق افتاد در واقع کشف حقیقت به باز گو کردن ماجرا تقلیل پیدا کرد
 • سلام..چه دلیلی بر اجرای دو نفره و صحبت بجای چندین نفر با اصواتی که همه پیرزن هستند و یا کسانیکه صدایشان را در عالم واقع نمیتوان شنید.. با ساختن شخصیتی بنام کریتین و صدای غیرواقعی بجای هرکول پوآرو داستان را ضایع کردین...حداقل از این به بعد فکری بحال احرای دو نفره بجای چند نفره کنید
 • صداهای اجرا کنندگان خیلی جای پیشرفت و دگرگونی داره. تا از مصنوعی بودن کار کمتر کنه
 • هنگام پرآرامش. اگر می شود اجراهای دیگر از نویسنده های بزرگ بگذارید
 • براتون متاسفم که مثل هميشه داستان فوق العاده ي آگاتا کريستي رو با شخصيت سازي خيالي مثل کريتين که توي کتاب خبري ازش نيست نابودش کردين اصلا مار حرفه اي و منطقي نيست ، آيا اين کريتين شما به اندازه ي شخصيت اصلي يعني هرکول پوآرو محبوبيت و شهرت داشت که اين کار رو کردين ؟
  سلام بر شما شنونده ی محترم این کتاب گویا مربوط به دهه ی هفتاد رادیو بوده و ما هیچ دخل و تصرفی در اجرا نداشتیم
 • با علیرضا خیلی موافقم خیلی طولانی و یکنواخت و کسل‌کننده خصوصا با صداگذاری تصنعی حوصله‌برتر شده 😓
 • صداگذاری‌ها خیلی خیلی بد بود خصوصا صداسازی شخصیت‌های مسن
 • از این داستان خوشم اومد. فضای مرموزش برام لذت بخشه
 • موضوعش جالب بود ولییکم یکنواخت کرده بودین میتونستین از بازیگرای بیشتری استفاده کنید
 • بسیار طولانی و یکنواخت بود در نتیجه کسالت آور
 • داستان خیلی طولانی ولی زیبایی بود اماصدای اجراکننندگان بسیار بدبود چرا از افراد دیگری هم در اجرا استفاده نمیکنید مگرآقای شهرستانی یاخانم افضلی چندصدای قابل قبول میتوانند اجرا کنند برخلاف داستان زیبا صدای افراد بسیار نامناسب بود. (ر_قاین)
 • خوبه ولی صدای کریتین باید صدای بهتر و واضحتری میبود صدای استینگ خیلی خوب بود
 • خیلییی طولانی و کم محتوا

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا