display result search
منو
آدم کجا بودی

آدم کجا بودی

  • 8 قطعه
  • 104 دقیقه مدت کتاب
  • 5486 دریافت شده
نویسنده: هاینریش بل
راوی: بهروز رضوی
قالب: روایی
دسته‌بندی: رمان و داستان
اواخر جنگ جهانی دوم است و لشکر آلمان در حال عقب نشینی، شکست های پی در پی متحمل می شود. فاین هالس عضو بخشی از ارتش است که در مجارستان و رومانی مستقر شده است. او هر روز شاهد شکست و مرگ اطرافیانش است. هالس خسته از جنگ است و درحال انتقال...

روس‌ها و آمریکایی‌ها مواضع آلمان‌ها را یک‌ به یک تسخیر می کنند و آنها را به عقب می رانند. زندگی چند سرباز آلمانی در این مقطع زمانی در مجارستان و رومانی روایت می شود که یکی از آنها «فاین هالس» است. او افسر معمار است و هر روز شاهد رخ دادن وقایع تلخی است.
او که از جنگ خسته است هر روز از پایگاهی به پایگاه دیگر منتقل می شود. هالس که چهره بی رحم جنگ را از نزدیک می بیند، شاهد مرگ عزیزانش است و بعد از انتقال به پایگاه جدید متوجه می شود که ...

از ایرانصدا بشنوید

هاینریش تئودور بل نویسنده آلمانی، برنده جایزه نوبل ادبی و از مهم‌ترین و پرآوازه‌ترین چهره‌های ادبی آلمان است. بیشتر آثار او به جنگ (به خصوص جنگ جهانی دوم) و آثار پس از آن اختصاص یافته است. هاینریش هم‌زمان با آغاز جنگ جهانی دوم به خدمت سربازی فراخوانده شد و تا سال 1945 در جبهه‌های جنگ به سر برد.در این اثر از آسیبهای جنگ از زبان او می شنوید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • لطفاً کتاب تانک ها خبردار! یا. auchtung panzer! را نیز در مجموعه خوب خودتان اضافه کنید
  • رمانی بسیار زیبا با ادبیت اصیل آلمانی که با ترجمه ای زیبا و گوینده ای بسیار خوب و با وقار
  • این رمان به دلیل ساختارش و روایت اشخاص مختلف، ابداً قابل تلخیص نیست. نتیجه همین شده است که هیچ بنی‌بشری از آن سر در نمی‌آورد.
  • داستان های ادبیات ترکیه اروهان پاموک و ... رو هم بگذارید و از ادبیات روسیه و امریکای لاتین بیشتر بگذارید

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا