display result search
منو
کودک سیاه

کودک سیاه

  • 9 قطعه
  • 103 دقیقه مدت کتاب
  • 2377 دریافت شده
نویسنده: کامارا لای
راوی: بهروز رضوی
قالب: روایی
دسته‌بندی: شخصیت‌ها
نوجوانی ام در گینه ی آفریقا گذشت؛ جایی در میان کشتزارها، مراتع و دشت های فراخ از نیشکر و ذرت. پدرم زرگر بود و رابطه ی جادویی با مارها داشت. ما مسلمانیم و آداب و رسوم مخصوص خود را داریم. با من همسفر شوید تا از تجربه های زندگی ام بیشتر بشنوید

مارها جاسوسان پدرم بودند! هر وقت در کارگاهش نبود، اخبار را به او می گفتند. این را همه می دانستند. مادرم زنی سنتی بود و نزد پدرم احترام بالایی داشت...
در دفاع از مزرعه و مقابله با میمون ها و پرندگانی که محصولات مان را می خوردند، اتفاقات جالبی رخ می داد... پدرم از منِ بزدل در گذشته، آدمی شجاع و نترس ساخته بود و مادرم ایمانم را به زندگی دو جندان کرده بود.
دایی و عموهایم نیز به مراتب در زندگی ام تأثیرگذار بودند... من راه آینده ی زندگی ام را از میان باورها و فرهنگ زندگی مردمم کم کم هموار می کردم... دورها مرا فرامی خواندند و فرداها انتظار مرا می کشیدند... من فرزند استعمار و آزادی ام.

از ایرانصدا بشنوید

کودک آفریقایی،( که در اصل به زبان فرانسه نوشته شده و در سال 1953 به عنوان "l enfant noir" منتشر شده است،) یک رمان زندگی شخصی است که توسط کامارا لی نوشته شده است. و داستان یک کودک جوان آفریقایی، ، که در گینه رشد می کند، می گوید. این رمان برنده جایزه نوشتن چارلز ویلون شد. جیمز کرکاپ این رمان را به زبان انگلیسی ترجمه کرد و در سال 1954 در آمریکا تحت عنوان The Dark Child منتشر شد. شنیدن این رمان به نوجوانان پیشنهاد می شود.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

5

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • جالب بود ولی اینو هم میدونم دین اسلام و جادوگری هیچ سنخیتی با هم ندارند

تصاویر

از همین گوینده

کتاب گویا