منو
اسرار اربعین موسوی (ع)

اسرار اربعین موسوی (ع)

  • 7 قطعه
  • 158 دقیقه مدت کتاب
  • 1373 دریافت شده
استاد فیاض‌‌‌بخش، نویسنده‌‌ی کتاب، برخی لطایف و ظرایفی را که خود از محضر استادان اخلاق و سیر و سلوک، به‌‌ویژه مرحوم آیت‌‌‌الله سعادت‌‌‌پرور فراگرفته، برای مخاطبان جمع‌‌‌آوری کرده است.

درباره‌ی کتاب
اسرار اربعین موسوی، مهم‌‌‌ترین دستورات اخلاقی و عبادی و همچنین معارف توحیدی درباره‌‌ی اربعین موسوی، بنا بر مکتب تربیتی علامه طباطبائی است. مجموعه‌‌ی «ادب حضور» این بار و در کتاب پیشِ رو به آداب و مراقبت‌‌‌های اربعین موسوی پرداخته است. این ایام که به چله‌‌ی کلیمیه یا کلیمی هم معروف است، از ایام خاص، با مناسبت‌‌های خوب و زمان مناسبی برای تربیت نفس و خواست حاجات و نزدیکی به خداوند است.

درباره‌ی نویسنده
«محمدتقی فیاض‌بخش» در سال 1332 در تهران به دنیا آمد. وی تحصیلات متوسطه را در مدرسه‌‌ی علوی به پایان رساند و در سایه‌‌ی تربیت مرحوم علامه کرباسچیان و استاد رضا روزبه، شخصیت دینی و اخلاقی‌‌اش شکل گرفت. فیاض‌‌بخش در همان ایام و از طریق مدرسه با مرحوم استاد علامه جعفری و استاد شهید مطهری و آیت‌الله دکتر بهشتی آشنا شد و این آشنایی تا سال‌‌‌های بعد از دبیرستان و تا پایان عمر آن بزرگواران ادامه یافت.
او در رشته‌‌ی عمران دانشگاه تهران ادامه تحصیل داد و تحصیلات حوزوی در مدارس علمیه‌‌ی تهران را نیز آغاز کرد. وی در عین حال از جلسه‌‌های فلسفه‌‌ی تاریخ و تفسیر و دیگر جلسات خصوصی استاد شهید مرتضی مطهری بهره می‌برد. به‌‌تدریج رابطه‌‌ی او با استاد بسیار نزدیک‌‌ شد؛ به حدی که در زمان حیات استاد مطهری و به امر ایشان، ویرایش علمی مطالب برخی کلاس‌ها به وی واگذار گردید.
در همین سال‌ها، ایشان از محضر علامه سید مرتضی عسکری در تاریخ صدر اسلام و سیره‌‌ی اهل بیت (ع) استفاده برد.
با پیروزی انقلاب اسلامی، استاد فیاض‌بخش مدتی در بخش مرکزی حزب جمهوری اسلامی و دفتر ریاست جمهوریِ شهیدان رجایی و باهنر به فعالیت‌های سیاسی مشغول شد، اما این فعالیت‌ها دیری نپایید و با وقوع فاجعه‌‌ی هفتم تیر و کمی بعد، حادثه‌‌ی انفجار دفتر نخست‌‌‌وزیری در هشتم شهریور، در سال 1361 به حوزه‌‌ی علمیه قم عزیمت کرد.

*کتاب:
اسرار اربعین موسوی (ع)
مؤلفان: محمدتقی فیاض‌بخش، محمدعلی فیاض‌بخش
زبان: فارسی
سال چاپ: 1398
ناشر: موسسه فرهنگی هنری جلوه‌ی نور علوی
ویراستار: سعید خیابانی
تعداد صفحات: 112

از ایرانصدا بشنوید

این مجموعه ممتاز و منحصربه‌‌‌فرد است، زیرا استاد فیاض‌‌‌بخش در آن برخی ظرایف و لطایفی را گرد آورده که خود مستقیماً از محضر استادان اخلاق و سیر و سلوک، به‌‌‌ویژه مرحوم آیت‌‌‌الله سعادت‌‌‌پرور (ره)، دریافت کرده و لذا بسیاری از مطالب آن در کتاب‌‌های مشابه ذکر نشده است.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

5

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    نظری ثبت نشده است

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا