display result search
منو
بر لبه‌های زندگی

بر لبه‌های زندگی

  • 7 قطعه
  • 86 دقیقه مدت کتاب
  • 3717 دریافت شده
«بر لبه‌های زندگی و چند داستان دیگر» داستان هایی از کلود شنرب نویسنده معاصر فرانسوی است که داستان هایش در واقعیت و خیال در نوسان است و دنیای جدیدی را برای خواننده ترسیم می کند...

در این داستان‌ها به افراد مختلفی برمی‌خورید؛ همچون پسر پری و وزغ، اشراف‌زاده‌ لهستانیِ ورشکسته‌ای که در بازارها تقویت‌کننده‌ روان می‌فروشد، بانویی که پدر و مادرش را کمتر از شکلات دوست دارد، نابغه‌ جنایت، شبح فرانسوی یک کاخ در بریتانیا، بلانش دوکاستی که دلبسته‌ یک بوکسور می‌شود، کارشناس تئاتر وودویل که در بن‌بست واپسین انتریگش گیر افتاده و راه گریزی ندارد، پسر بچه‌ای نیک‌سرشت به‌ نام ژوزف فوکه، نوجوانی که درون کهکشان‌ها و آنتی‌موندهای هزاره‌ بیستم سرگردان است و در اندیشه‌ بهشت ازدست ‌رفته‌ افسانه‌ای و دور دست زمین افسوس می‌خورَد.

کلود شنرب (2007 ـ 1914) روزنامه‌نگار و منتقد نشریات و روزنامه‌های گوناگونی بوده است. رمان “رواق‌های اورشلیم” (انتشارات دونوئل) را در 1962 منتشر کرد و نمایشنامه‌هایی را در تالار لابرویر، کمدی ‌پاریس، تالار پارک و بروکسل در تورها و نیز در رادیو فرانسه به‌ اجرا گذاشت. او بازیگر هم بود و در نمایش‌های پیرموندی، روبرواتیه، فرانسواگرن، دنیزگره، ژاک پرن و کلود پیپلو به ‌ایفای نقش پرداخت.

از ایرانصدا بشنوید

این کتاب دنیای واقعی اما نامتعارفی را برای ما ترسیم می کند و جهان خیالی و گاهی وهم‌انگیز آن ، خواننده را به وجد می آورد که برای دوستداران داستان کوتاه جهان داستانی شنیدنی و جذاب و گیراست. شنیدن این کتاب برای گروه سنی کودک و نوجوان به خاطر توصیف برخی صحنه های خشونت آمیز به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

4

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا