منو
هلوهای تپه بالایی

هلوهای تپه بالایی

  • 5 قطعه
  • 117 دقیقه مدت کتاب
  • 364 دریافت شده
شخصیت اصلی این داستان، جوانی 15ساله به نام «احمد جوکار» از شهرستان ملایر است. در داستان، پیوند تاریخی زندگی احمد جوکار با حوادثی چون وضعیت سیاسی - اجتماعی منطقه‌ی ملایر، هم پیش از انقلاب و هم دوران جنگ تحمیلی با روایت داستانی پرداخته شده

کتاب «هلوهای تپه‌‌ی بالایی» داستان نیمه‌بلندی که از جهت تکنیک نگارش و قالب ادبی به رمان شبیه است، در حال‌وهوای دانش‌آموزی نوشته شده و با توجه به بیانیه‌ی گام دوم انقلاب اسلامی، به خودسازی، جامعه‌پردازی و تمدن‌سازی توسط نوجوانان می‌پردازد.
در بخشی از این کتاب می خوانیم: «اینجا پاتوق بازنشسته‌‌ها و مسافرانی است که احیاناً دم دمای صبح، راهشان به شهر ما می‌افتد، با چایی و بساط صبحانه، هم شکمشان را سیر می‌کنند، هم وقت می‌گذرانند تا اداره‌ها باز شود و بروند به کارشان برسند، اما چندماهی می‌شود که پای افراد غریبه‌ به قهوه‌خانه باز شده، چایی ساده یا چایی نبات، اُملت یا نیمرو، نان سنگک یا نان لواش، اصلاً هیچی هم اگر آماده نباشد به‌ جز چایی، برایشان فرقی نمی‌کند...! از دود سیگار میزهای کناری هم شاکی نمی‌شوند، اما خودشان اهل سیگار و قلیان نیستند...».
***
درباره‌ی نویسنده
حمید هنرجو (زاده‌‌ی شهریور 1352 در ملایر) پژوهشگر، نویسنده، منتقد ادبی، روزنامه‌نگار و شاعر کودک و نوجوان است. در میان آثار او، نماز هواپیما و کوچه‌ی فرشته‌ها بیشتر شناخته شده‌‌اند.

از ایرانصدا بشنوید

کتاب «هلوهای تپه‌ی بالایی» از انواع داستان نوجوان است به زندگی یکی از شهدای دفاع مقدس می‌پردازد. داستانی نیمه‌‌بلند که در حال‌‌وهوایی دانش‌آموزی و با توجه به بیانیه‌ی گام دوم انقلاب اسلامی تألیف شده‌‌است.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    نظری ثبت نشده است

تصاویر

از همین گوینده

کتاب گویا