منو
مردی به رنگ پرتقال

مردی به رنگ پرتقال

  • 5 قطعه
  • 133 دقیقه مدت کتاب
  • 578 دریافت شده
نویسنده: عزت الله الوندی
راوی: مظفر سلیمی
قالب: روایی
دسته‌بندی: شخصیت‌ها
این کتاب زندگی‌نامه‌ی داستانی «شهید موسی نامجو»، وزیر دفاع ایران در سال 1360، است که در آن نویسنده سرگذشت شهیدان واقعه‌ی هفت تیر 1360 را نیز روایت می‌کند.

درباره‌ی کتاب
«مردی به رنگ پرتقال» دربردارنده‌ی 15 داستان کوتاه مستقل، با نام‌های «مثل سکوت»، «به رنگ پرتقال»، «به دنبال آرزو»، «راز گل سرخ»، «سفر به آینده»، «افسر و افسر»، «کول پیمایی»، «حس غریب»، «سفر رازآمیز»، «شب تار، شب بیدار»، «فکرهای مسموم»، «لباس‌های خونی»، «نوشتم باران، باران بارید»، «شما کجا می‌روید؟» و «پیوست‌ها» است که هرکدام بخشی از زندگی شهید نامجو را روایت می‌کند. هرکدام از این داستان‌ها به‌تنهایی یک زندگی است؛ یک زندگی بی‌انتها که شهادت آن را تا بی‌نهایت وسعت می‌دهد.

درباره‌ی نویسنده
«عزت الله الوندی» در سال 1353 در تویسرکان متولد شد. او فارغ‌التحصیل رشته‌ی ادبیات نمایشی (لیسانس) از است. سوابق اجرایی وی بدین شرح است: مسئول اجرای جشنواره‌ی کودک و نوجوان از سال 76 تا 79، مسئول صفحه‌ی موسیقی جام جم، بیان و آفتاب یزد، دبیر سرویس ادب و هنر مجله توانا، همکاری با روزنامه‌های مختلف. وی هم‌اکنون سردبیر همشهری محله‌ی 18 است.

*کتاب
مردی به رنگ پرتقال: زندگی‌‌نامه‌ی داستانی شهید سیدموسی نامجو
مؤلف: عزت‌الله الوندی
سال چاپ: 1387
ناشر: نشر شاهد
تعداد صفحات: 112

از ایرانصدا بشنوید

رنگ زندگی و تکاپوی هستی برای رسیدن به حق در گوشه‌و‌کنار داستان‌های این کتاب خودنمایی می‌کند. در این کتاب زبان راوی بسیار ساده و دوستانه است و این موضوع شنیدن آن‌ را بسیار جذاب می‌کند.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • برگرفته از عنوان کتاب دختر پرتقالی نیست ؟؟؟
  • کاربر مهمان
    برگرفته از عنوان کتاب دختر پرتقالي نيست ؟؟؟
    نه

تصاویر

از همین گوینده

کتاب گویا