display result search
منو
بوق

بوق

  • 4 قطعه
  • 29 دقیقه مدت کتاب
  • 553 دریافت شده
از" همت بوقی" لیدر یکی از تیم های بزرگ تهرانی دعوت می شود تا در هدایت سیاهی لشکر یک فیلم سینمایی همکاری کند.

" همت بوقی" در کنار دکه ی روزنامه فروشی اش، منتظر کسی است...کسی که قرار است به سوال رمزیِ " همت " پاسخی مطابق قرار بدهد. فرد ناشناسی قرار است تا حق الزحمه ی آخرین مشارکت پنهانی همت را در یک جریانِ جمعی که خودش تا امروز فکر می کند فرقی با " بوقچی " ورزشگاه بودن ندارد، بپردازد...همت درصدد پریدن است و آماده زدن چهارمین دکه ی زنجیره ای اش در تهران...
اما او نمی داند که درگیر ماجرایی غریب شده است...

نمایش "بوق" یک تک گویی است که در آن فردی به نام "همت بوقی" اجرای آن را برعهده دارد.تک‌گویی یا مونولوگ یکی از شگردهای ادبیات داستانی و هنرهای نمایشی است که در آن شخصیت داستان یا گویندهٔ ، شعر ، خطابه یا داستان یا وصف و درددلی را به تنهایی، خطاب به خود یا بینندگان و شنوندگان، عرضه می‌کند و این نوع نمایش در برابر دیالوگ قرار می‌گیرد. تک گویی ممکن است پاره‌ای از داستان و نمایشنامه را تشکیل دهد یا خود، داستان یا نمایشنامه‌ای مستقل باشد. یکی از مشهورترین تک‌گویی‌ها در ادبیات قطعهٔ «بودن یا نبودن» از نمایشنامه هملت اثر شکسپیر است.
ایوب آقاخانی، کارگردان، نمایشنامه‌نویس و بازیگر تئاتر،رادیو و سینما سال 1354 در شهر تبریز متولد شد. وی فارغ‌التحصیل کارشناسی نمایش با گرایش ادبیات نمایشی از دانشگاه "آزاد" تهران و کارشناسی ارشد ادبیات نمایشی از دانشگاه "تربیت مدرس" است.ایوب آقاخانی،جوایز متعددی از جشنواره های داخلی و بین المللی برای نویسندگی ، کارگردانی و بازیگری را در کارنامه خود دارد.

نمایشنامه"بوق"در سال 1391 نوشته و به همراه سه نمایش دیگر در کتاب "ماه بر ترک اسب پیر" در سال 1395 به چاپ رسیده.

از ایرانصدا بشنوید

تا به حال شده ناخواسته درگیر ماجرایی شوید که آخرعاقبت خوبی ندارد و در پایان متوجه می شوید که بازی خورده اید."همت بوقی" هم فکر می کرد برای بازی در یک فیلم سینمایی از او دعوت شده اما همت وارد یک بازی شده بود اما نه بازی در یک فیلم بلکه بازی جدی تری.ایوب آقا خانی در نمایش" بوق" با زبان طنز یکی از بازی های زندگی را روایت می کند که شما را به شنیدن آن در کتاب گویای "بوق" دعوت می کنم.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا