display result search
منو
سفر با شاعر

سفر با شاعر

 • 8 قطعه
 • 114 دقیقه مدت کتاب
 • 1268 دریافت شده
نویسنده: محمد مسعود شکویی
راوی: بهروز رضوی
قالب: روایی
دسته‌بندی: کتاب گویا
راوی در خانه روستایی دایی‌اش، تک درخت تناور اما تنهایی را در قله کوه می‌بیند. این دیدار برایش همچون رازی است که باید از آن سردرآورد. پرسشی برایش به‌وجود آمده بود که چرا جز آن تک درخت، تا فاصله‌های دور، هیچ درختی نیست؟

راوی بعد از دیدار پیرمرد در کنار تک درخت روی قله کوه و شنیدن سخنان او از خود بیخود شد و نفهمید پیرمرد چگونه از پیش او رفت. روزهای بعد که مشتاقانه برای دیدار پیرمرد به قله کوه رفت، دیگر او را ندید. چهارسال از این موضوع گذشت و او دیگر طاقت نداشت. یک روز از خانه خودش در تهران، کوله‌بار بر دوش، راهی سفر به شهرهای دیگر شد. در این سفر یک جلد «قرآن» و یک جلد «حافظ» همراه او بود.
در ابتدای راه با راننده یک نفتکش همراه او شد. راننده باید از همدان باری را به تهران می‌برد و برمی‌گشت. راوی که پول چندانی در جیب نداشت، تصمیم گرفت کاری پیدا کند و پس از پس‌اندازی مختصر به سفرش ادامه دهد. می‌خواست از راننده بخواهد اگر آشنایی دارد، او را راهنمایی کند، اما تصمیم گرفت که اول با حافظ مشورت کند.

از ایرانصدا بشنوید

راوی در سفری عرفانی با همسفر و مراد خود «سید یعقوب»، لحظه‌ها و روزهای آرامی را سپری می‌کرد. هردو یک لحظه هم از حافظ غافل نبودند. سفر آنان با حافظ به نحوی مطلوب و دلخواسته می‌گذشت. مفاهیم شعر حافظ راهنمایشان در لحظه‌های سفر و زندگی بود. از شما دعوت می‌کنیم تا شنونده سفر درونی و عارفانه راوی داستان باشید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

3

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

 • یه خواهشی داشتم اگه میشه به برنامه بخش نشانه گذاشتن هم اضافه کنید تا کتابهایی که میل داریم در آینده گوش دهیم را گم نکنیم
 • اقای رضوی ،به عشق صدات هر شب برنامه روباز میکنم
 • بسیار عالی. تشکرازدست اندرکاران.نفست گرم آقای رضوی.
 • سلام ممنونم بابت انتخاب اين کار زيبا و دوست داشتني .اولين بار که اين کتاب عزيز رو خوندم شايدکلاس دوم يا سوم راهنمايي بودم هنوز باگذشت ۱۵ سال شيريني خواندنش رو احساس ميکنم سپاس بيکرانم رو تقديم شما و استاد ارجمند جناب آقاي رضوي ميکنم با احترام فراوان حسين چهارباغي نيشابور
  جناب چهارباغی با سلام تشکر از همراهی شما.امیدواریم همچنان در پایگاه کتاب اوقاتی خوب و پر خاطره و پر ثمر برای شما رقم بخورد.
 • سلام ممنونم بابت انتخاب این کار زیبا و دوست داشتنی .اولین بار که این کتاب عزیز رو خوندم شایدکلاس دوم یا سوم راهنمایی بودم هنوز باگذشت ۱۵ سال شیرینی خواندنش رو احساس میکنم سپاس بیکرانم رو تقدیم شما و استاد ارجمند جناب آقای رضوی میکنم با احترام فراوان حسین چهارباغی نیشابور
 • داستان و خیلی خوب خوندن ولی متن اصلی داستان در اخرش یکم سرسری بود.
  با سلام و احترام متشکر از لطف شما.هماهنگی های لازم صورت گرفت .
 • داستان و خیلی خوب خوندن ولی متن اصلی داستان در اخرش یکم سرسری بود.
  با سلام و احترام متشکر از لطف شما.هماهنگی های لازم صورت گرفت .
 • داستان و خیلی خوب خوندن ولی متن اصلی داستان در اخرش یکم سرسری بود.

تصاویر

از همین گوینده

کتاب گویا