display result search
منو
 « شهید تیمسار خلبان عباس بابایی »

« شهید تیمسار خلبان عباس بابایی »

  • 4 قطعه
  • 36 دقیقه مدت کتاب
  • 2317 دریافت شده
آیت الله سید علی خامنه‌ای، رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، درباره شهید بابایی فرموده اند: «این شهید عزیزمان، انسانی مؤمن، متقی و سربازی عاشق و فداکار بود و در طول این چند سالی که من ایشان را می‌شناختم، همیشه بر همین خصوصیات ثابت و پا برجا بود».

«شهید تیمسار خلبان عباس بابایی»، در زمینه امور رزمی و پروازی، نیرویی متخصص و ماهر، و از کسانی بود که بیشترین ساعات پرواز را داشت. او هیچ گاه به مصالح خود فکر نمی کرد و تنها مصالح انقلاب و اسلام را در نظر داشت. او فرمانده ای بود که با زیردستان بسیار فروتن و صمیمی، اما در مقابل اَعمال بد و زشت، خیلی بی تاب و سخت گیر بود. سرانجام این شهید بزرگوار پس از سالها رشادت و فداکاری، صبح روز پانزدهم مرداد ماه سال 1366 (در 37 سالگی) مصادف با روز عید قربان، همراه یکی از خلبانان نیروی هوایی (سرهنگ نادری) در زمان شناسایی منطقه و تعیین راهکار اجرای عملیات، با یک فروند هواپیمای آموزشی اف-5 از پایگاه هوایی تبریز به پرواز درآمد و وارد آسمان عراق شد. وی پس از انجام دادن مأموریت، به هنگام بازگشت، در آسمان خطوط مرزی، هدف گلوله‌های تیربار ضد هوایی قرار گرفت و از ناحیه سر مجروح شد و بلافاصله به شهادت رسید.

از ایرانصدا بشنوید

آنچه می شنوید بخش هایی از زندگی نامه ی «شهید تیمسار عباس بابایی» است؛ اسوه‌ای که از کودکی تا واپسین لحظه‌های عمر گرانقدرش همواره با فداکاری و ایثار زندگی کرد و نام پرآوازه‌اش در تاریخ پرافتخار ایران جاودانه شد. کتاب گویای «نیمه پنهان ماه»، روایتگر بخشی از رشادت های این شهید بزرگوار در دوران جنگ تحمیلی است.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

فصل ها

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا