display result search
منو
تمساح

تمساح

  • 8 قطعه
  • 102 دقیقه مدت کتاب
  • 9693 دریافت شده
مردی میانسال با ظاهری محترم و آبرومند در یک پاساژ در کام تمساحی فرو می‌ رود و در کمال شگفتی زنده می ماند. او از داخل شکم تمساح شروع به صحبت می کند و ...

«در سیزدهم ژانویه امسال (1865)، نیم ساعت بعد از ظهر، النا ایوانوونا، همسر دوست فرهیخته‌ام، ایوان ماتویچ که هم همکار هستیم و هم نسبت دوری با من دارد، هوس کرد که سه نفری به دیدن تمساحی برویم که این روزها در پاساژی به نمایش گذاشته‌ اند. ایوان ماتویچ که بلیت سفر به خارج از کشور به همراه داشت، وقتش آزاد بود، کار اداری خاصی هم نداشت...».
این جمله‌ های ابتدایی داستان بلند «تمساح» است که به قلم شگفت انگیز داستایفسکی به رشته تحریر درآمده است. در ادامه داستان، اتفاق نادری می افتد و تمساح ایوان ماتویچ را می‌بلعد، اما او زنده می ماند و از داخل شکم تمساح شروع به صحبت می‌کند و به تدریج حتی نگاه و فلسفه اش به زندگی تغییر می یابد و...

از ایرانصدا بشنوید

فئودور میخاییلوویچ داستایفسکی، نویسندهٔ مشهور و تاثیرگذار اهل روسیه بود. ویژگی منحصر به فرد آثار وی روان‌کاوی و بررسی زوایای روانی شخصیت‌های داستان است. سوررئالیست‌ها مانیفست خود را براساس نوشته‌های داستایفسکی ارائه کردند. بیشتر داستان‌های وی، سرگذشت مردمی است، عصیان زده، بیمار و روان پریش؛ همچون شخصیت خودش.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

3

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • خيلي عاليه ولي ايا کتاب ناقص نيست
    با تشکر از شما خیر کامل است
  • واقعا این کار صدا و سیما عالیه در جهت ترویج کتابخوانی
  • تمساح ترجمه درستی برای کروکودیل نیست. این دو موجود متفاوت از یک خانواده هستند. سوسمار و تمساح از نظر جثه قابل قیاس با کروکودیل‌ها نیستند و تنها کروکودیل قادر به بلعیدن یک انسان کامل است و نامش معادل فارسی ندارد.
  • داستان فوق العاده و اجرای بی نظیر استاد رضوی
  • خلی‌داستان خوبی بود. بنده خیلی مجذوب نویسندهگان روس شدم. و بیشتر کتاب های تولستوی، انتونی چخوف و داستایفسکی را خوش دارم و از کتاب های ایشان لذت میبرم. و من عاشق صدای اغای بهروز رضوی هستم. از خداوند عمر طولانی برایشان اروز میکنم.

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا