منو
تئـودور بـون؛ فراری

تئـودور بـون؛ فراری

  • 11 قطعه
  • 203 دقیقه مدت کتاب
  • 2160 دریافت شده
داستان روایت‌گرِ نوجوانی به نام تئودور، فرزند دو وکیل است که علاقه‌ی بسیاری به موضوعات حقوقی دارد، درباره‌ی پرونده‌های حقوقی کنجکاو است و به‌‌نسبتِ سنش، اطلاعات بسیاری از حقوق دارد.

درباره‌ی کتاب
در این داستان، تئو به سفر چندروزه‌ای می‌رود و ناگهان توی مترو یک قاتل بین‌المللی‌ را می‌بیند. پیت دافی! او به قتل همسرش محکوم شده و فرار کرده‌‌است. FBI مدت‌هاست دنبال اوست. تئو با عمویش مشورت می‌کند و برای گرفتن این قاتل مجبور به همکاری با FBI می‌شود.

درباره‌ی نویسنده
«جان گریشام» (John Grisham)، رمان‌نویس و سیاست‌مدار مشهور آمریکایی، در سال 1955 به دنیا آمد. این نویسنده‌ی موفق به‌سببِ نگارش داستان‌های پلیسی - جنایی بسیار مشهور شده و کتاب‌هایش به 42 زبان ترجمه شده‌‌‌است.
جان گریشام در رشته‌ی حقوق از دانشگاه ایالتی می‌سی‌سی‌پی، در سال 1981، فارغ‌التحصیل شد. او مدتی حرفه‌ی وکالت را دنبال کرد و همچنین به‌عنوان نماینده‌ی مجلس در پارلمان ایالتی مشغول به کار شد. جان گریشام سراسر زندگی‌اش را وقف نوشتن کرده‌‌است. او را برترین نویسنده‌ی رمان‌های حقوقی می‌دانند.
از کتاب‌های جان گریشام که به فارسی ترجمه شده‌است می‌توان به «شرکت»، «شیاد»، «موکل خطرناک»، «جزیره‌‌ی کامینو» و «ردیف درختان افرا» اشاره کرد که همه رمان‌های بزرگ‌سالان هستند.
جان گریشام اولین اثرش با نام «زمانی برای کشتن» را در سال 1989 منتشر کرد که حدود چهار سال قبل از انتشار، آن را نوشته‌‌‌بود. در مدت سه سال 275میلیون نسخه از این کتاب در سراسر جهان فروش رفت و نام جان گریشام را در ژانر جنایی ماندگار کرد.
جان گریشام بیش از 24 رمان نوشته‌‌‌است که افتخارات و جوایز بسیاری را برای او به ارمغان آورده‌اند. او یکی از پرفروش‌ترین نویسنده‌های قرن بیستم است که موفق به دریافت «جایزه‌ی کتاب بریتانیا 2005» و «جایزه‌ی کنگره‌‌‌ی کتابخانه‌‌ی آمریکا برای کتاب داستان 2009» شده‌‌‌است.

* کتاب:
Theodore Boone: The fugitive
Originally published: May 12, 2015
Author: John Grisham
Genres: Young adult fiction, Legal thriller, Mystery, Legal Story
Followed by: Theodore Boone: The Scandal
Series: Theodoore Boone series

** این کتاب ترجمه‌‌ی اختصاصی ایرانصداست و نسخه‌‌ی کاغذی آن در بازار موجو نیست.

از ایرانصدا بشنوید

انسان معمولاً در سنین کودکی و نوجوانی، در تخیلات خود، شغل آینده‌اش را به تصویر می‌کشد. همین رویای کودکی و نوجوانی است که باعث می‌شود انسان خود را در جایگاه پزشک، معلم و وکیل تصور کند و زمانی که به دنیای بزرگ‌سالی قدم می‌گذارد، در پیِ تحقق رویای خود باشد. «جان گریشام» کتاب «تئودور بون، وکیل نوجوان» را با چنین مضمونی نوشته است. پیشنهاد می‌کنیم این داستان جذاب را بشنوید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • جالب نبود 😒
  • خیلی خیلی عالی بود
  • داستانهای پلیسی عالی هستن لطفا حتما ادامه بدین
  • قشنگ بود
  • خوب بود
  • تورو خدا رو صدای آهنگا کار کنید داستان‌هایی عالی اند و کار راویان عالی و جذاب حرف ندارید.... الهی عاقبت بخیر بشین عزیزان خدا زندگیتونو گرم کنه سرگرممون میکنید عزیزان. عاشق ایران صدا هستم حدودا ۲سال و نیمه که ایرانصدا رو گوشیمه سیر نمیشم ازش🍬🧿🌹🌺❤❤❤❤

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا