منو
شرکت

شرکت

  • 7 قطعه
  • 164 دقیقه مدت کتاب
  • 7263 دریافت شده
نویسنده: جان گریشام
کارگردان: علی عمرانی
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: رمان و داستان
«میچ مکدیر» جوان، از برجسته‌ترین فارغ‌التحصیلان در رشته حقوق، همه تلاشش را می کند تا در یک اداره، مشاور حقوقی شود....

سرانجام او وارد شرکتی می‌شود و امکانات بسیاری را در اختیار او قرار می‌دهند. او به همراه همسرش که معلم است، روزهای سختی را در ممفیس می‌گذرانند و به سبب فشار کار، زمان کمتری را با هم سپری می‌کنند و این موضوع همسر او را دلخور می‎کند.
روزی «میچ» در رستوران با مرد طاسی آشنا می شود که اطلاعات زیادی از شرکت و زندگی او دارد. آن مرد میچ را به مرگ مشکوک دو وکیل سابق مؤسسه کنجکاو می کند. به این ترتیب میچ سعی می کند ماجرا را پیگیری کند. او کنجکاوی‌اش را از بقیه و مخصوصاً مافوقش پنهان می‌کند و درنهایت متوجه می شود که آن دو وکیل در تصادف کشته نشده‌اند.
میچ به تحقیق ادامه می‌دهد. او به یک کارآگاه خصوصی رجوع می‌کند، اما کارآگاه نیز به طرز مشکوکی کشته می‌شود...
***
«جان گریشام» وکیل، سیاستمدار و نویسنده آمریکایی است که بیشتر به خاطر داستان‌های حقوقی‌اش محبوب شده است. بیشتر کتاب‌های او به زبان فارسی ترجمه شده‌اند. «شرکت» از رمان‌های اوست که فیلم مشهوری نیز براساس آن ساخته شده است.
جان گریشام در سال 1955 در جونزبورو واقع در ایالت آرکانزاس به دنیا آمد. پدرش، کشاورز پنبه کار و کارگر ساختمانی دوره‌گرد بود و خانواده، اغلب با هم شهر به شهر در سراسر ایالات جنوبی آمریکا جابه‌جا می شدند. آنها در سال 1967 در سوتهیون می‌سی‌سی‌پی ساکن شدند. هرچند والدین جان تحصیلات رسمی نداشتند، اما مادرش وی را به درس خواندن تشویق می‌کرد و اصرار داشت که به کالج برود....

از ایرانصدا بشنوید

«شرکت»، با داستانی بسیار پیچیده و پرحادثه، کتابی مناسب برای علاقه‌مندان به داستان‌های پرهیجان پلیسی-جنایی است.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

آسیب ها

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا