منو
پشت سایه ی شب؛ پر پرواز

پشت سایه ی شب؛ پر پرواز

  • 2 قطعه
  • 45 دقیقه مدت کتاب
  • 1268 دریافت شده
نویسنده: توماس هریس
کارگردان: آشا محرابی
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: کتاب گویا
«لکتر»، قاتل زنجیره‌ای که قبلاً روان‌پزشک بوده، به حبس‌‌ابد محکوم شده و در آسایشگاهی روانی نگهداری می‌شود، چراکه او آدم‌خوار است و موجود بسیار خطرناکی به شمار می‌آید؛ حتی مأموران اف.بی.آی نیز از وی واهمه دارند.

«کلاریس استارلینگ» که هنوز در حال گذراندن سال‌های آموزشی خود و عضوی از یگان علوم رفتاری در دایره‌‌ی رسیدگی به جرایم است، برای انجام وظیفه در یکی از خونین‌ترین و عجیب‌‌ترین پرونده‌‌‌های تاریخ اف.بی.آی فراخوانده ‌می‌‌شود. او از سوی اف.بی.آی مسئولیت رسیدگی به پرونده‌ی یک قاتل زنجیره‌ای به نام «بوفالو بیل» را بر عهده می‌گیرد. این قاتل، پوست قربانیان خود را که همگی زن هستند، می‌کَند و برای خود لباس می‌دوزد. در این میان فقط یک نفر می‌تواند به آن‌ها کمک کند و آن کسی نیست جز روان‌‌پزشک آدم‌خواری به نام «هانیبال لِکتر» که قبلاً با بوفالو سروکار داشته‌‌است.

درباره‌‌ی نویسنده
«توماس هریس» نویسنده‌ی رمان «سکوت بره‌‌ها» در 11آوریل 1940 در آمریکا به دنیا آمد و بیشتر به‌سبب نوشتن مجموعه‌‌‌رمان‌هایی درباره‌ی «هانیبال لکتر» شناخته می‌شود. همه‌ی آثار توماس هریس به فیلم تبدیل شده‌اند و معروف‌ترین آن‌ها «سکوت بره‌ها» نام دارد. هریس فعالیت خود را به عنوان خبرنگاری جنایی آغاز کرد و پس از مدتی مسیر پیشرفت را با سرعت بسیار پشت سر گذاشت.
در سال 1975 اولین رمان او «یکشنبه‌ی سیاه» انتشار یافت و دو سال بعد جان فرانکن هایمر فیلمی با اقتباس از آن ساخت. رمان‌های بعدی او به ترتیب «اژدهای سرخ»، 1981؛ «سکوت برّه‌ها»، 1988 و «هانیبال»، 1999 منتشر شد.

جوایز و افتخارات کتاب سکوت بره‌ها:
- پرفروش‌ترین کتاب سال 1988 در آمریکا و اروپا؛
- برنده‌ی جایزه‌ی برام استوکر برای رمان 1988؛
- نامزد جایزه‌ی بهترین داستان فانتزی جهان سال 1989؛
- برنده‌ی جایزه‌ی بهترین رمان آنتونی سال 1989؛
- برنده‌ی جایزه‌ی بهترین کتاب ترجمه شده به ژاپنی سال 1989؛
- نامزد بهترین رمان جنایی CWA سال 2013.

از ایرانصدا بشنوید

اگر شما هم به داستان‌های ماورایی و ترسناک علاقه دارید، مجموعه‌کتاب گویای «پشت سایه‌ی شب» را به شما پیشنهاد می‌کنیم؛ البته اگر روحی حساس و قلبی ضعیف دارید، از شنیدن این مجموعه صرف‌‌نظر کنید. مانند همیشه مشتاق شنیدن نظرات شما هستیم.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

آسیب ها

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا