display result search
منو
سکوت بره ها

سکوت بره ها

  • 7 قطعه
  • 133 دقیقه مدت کتاب
  • 5940 دریافت شده
نویسنده: توماس هریس
کارگردان:
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: رمان و داستان
یک قاتل سریالی که او را با نام عجیب «بوفالو بیل» می‌شناسند، زنان را زیر نظر دارد. او نیت‌های شومی دارد؛ اما هیچ‌کس نمی‌تواند شناسایی‌اش کند، زیرا اجساد در ایالات گوناگونی کشف می‌شوند.

پلیس جوان FBI مأمور می‌شود تا با دکتر «هانیبال لکتر»، ملقب به «هانیبال آدم‌خوار» گفت‌و گو کند. البته هانیبال با شرایط فوق‌العاده امنیتی در تیمارستان جنایتکاران روانی زندانی است.
دکتر لکتر سابقاً روان‌کاوی چیره‌دست با تاریخچه‌ای درخشان بوده است و تخصصش کاووش گوشه‌های تاریک شخصیت انسان است.
هم‌ذات‌پنداری وی با قاتل زنان و پلیس جوان، محور اصلی داستان «سکوت بره‌ها» اثر «توماس هریس» را تشکیل می‌دهد. به گفته‌ی بسیاری از منتقدان و مخاطبان، کتاب با ذکاوت بسیار و استادانه نگاشته شده است که مو به تن شما سیخ خواهد کرد.

* بسیاری از مخاطبان و منتقدان، «هریس» را یکی از بهترین رمان‌نویسان ژانر تعلیق و روان‎شناسی می‌دانند.

* سکوت بره‌ها به سومین فیلم در تاریخ اسکار تبدیل شد که پنج جایزه اسکار را از آن خود کرد؛ بهترین فیلم، بهترین کارگردان، بهترین بازیگر نقش اول زن، بهترین بازیگر زن و بهترین فیلم‌نامه‌ی اقتباسی. در این فیلم «جودی فاستر» در نقش «کلاریس استارلینگ» و «آنتونی هاپکینز» در نقش «هانیبال لکتر» بازی کرده‌اند.

* توماس هریس (Thomas Harris) نویسنده‌ی 79 ساله آمریکایی است که بیشتر برای نوشتن مجموعه "Hannibal Lecter" به شهرت رسیده و بسیاری از کارهای او به فیلم یا سریال تبدیل شده است. وی در کارنامه‎‌اش جوایز متعددی دارد.

* سکوت بره‌ها رمانی ترسناک روان‎شناختی و دنباله‌ی رمان «اژدهای سرخ» هریس در سال 1981 است. هر دو رمان، قاتل سریالی آدم‌خوار، دکتر هانیبال لکتر، را نشان می‌دهد. این‌بار در این رمان، دکتر لکتر در مقابل نماینده ویژه FBI «کلاریس استارلینگ» قرار گرفته است.

*کتاب:
The Silence of the Lambs,1988
فیلم:
The Silence of the Lambs,1991

*توجه:
شنیدن این کتاب، در جمع خانواده و برای نوجوانان و کودکان، اصلا مناسب نیست.

از ایرانصدا بشنوید

این کتاب بسیار هیجان‌انگیز است. نویسنده، این اثر را با مهارت منحصربه‌فردی نوشته است. بهتر از این نمی‌شود. پیشنهاد می‌کنیم این داستان جذاب را بشنوید. * توجه: شنیدن این کتاب در جمع خانواده و برای نوجوانان و کودکان اصلاً مناسب نیست.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

5

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

کتاب گویا