منو
یک جهان یک جام - قسمت هشتم- شهر من فوکوکا

یک جهان یک جام - قسمت هشتم- شهر من فوکوکا

  • 3 قطعه
  • 26 دقیقه مدت کتاب
  • 178 دریافت شده
نویسنده: زینب آرمند
کارگردان:
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: رمان و داستان
تومی یاسو پسریه که به‌علت جراحت دهانش کسی امیدی به ورزشکار شدنش نداشت، اما امروزه یکی از بهترین بازیکن‌های تیم ملی ژاپن و لیگ اروپاست.

تونی با دهانی پر از خون، در حالی که از خواب بلند شده، فریاد می‌زند: مامان من هیچ‌وقت به‌علت این زخمی که در دهنم هست، نمی‌تونم ورزش کنم و فوتبالیست بشم.
مادرش در جواب این ناامیدی پسر می‌گه: هیچ‌وقت نگو نمی‌شه، هیچ وقت! همیشه راهی برای رسیدن به خواسته‌ها وجود داره.
بیست سال از آن ماجرا می‌گذرد و اکنون خبرنگار روزنامه‌ی ستاره‌ی دنباله‌دار برای مصاحبه با مادر تومی به منزل آنها رفته و قرار است گذشته‌ی فرزندش را برای خبرنگار مجله شرح دهد و از اتفاق دردناکی بگه که وقتی تومی 5 ساله بود، براش پیش اومد بازگو کند:
«این اتفاق برای تومی دردناک‌تر بود، چون ما خانواده‌ای ورزشکار هستیم، در رشته‌های مختلف، که تاکی هیو و تومی یاسو شدند فوتبالیست. تومی به هیچ ورزشی علاقه نداشت، برای همین تصمیم گرفتم کلاس شنا ثبت‌نامش کنم، اما وضعیت جراحت دهان تومی که به‌خاطر پرت شدن از تردمیل خونه‌ی مادربزرگش، بخیه‌های زیادی خورده بود. او در جویدن غذا مشکل داشت، چه برسه به شنا کردن... تا اینکه دیدم تومی خیلی خوب میتونه بدوه...».

از ایرانصدا بشنوید

گاهی جراحتی یا بیماری‌‌ای باعث می‌‌شود که آدم به این نتیجه برسد که برای رسیدن به رویایش با مانعی بزرگ روبه‌روست، اما اگر باور ذهنی‌اش را عوض کند و به این فکر کند که دنیا با تمام محدودیت‌هایش می‌تواند به نفع او پیش برود، تا زمانی که ناامید نشده باشد، امکان رسیدن به آرزوهایش وجود دارد. پیشنهاد می‌کنیم این داستان را بشنوید و لذت ببرید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    نظری ثبت نشده است

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا