منو
دزفول

دزفول

  • 10 قطعه
  • 180 دقیقه مدت کتاب
  • 837 دریافت شده
کتاب «دزفول: گزارشی از شهر مقاوم دزفول» درباره‌‌ی مقاومت شهر دزفول بین سال‌های 1359 تا 1367 است.

درباره‌ی کتاب
شهر دزفول به «شهر موشک‌ها و توپ‌ها» و به‌‌قول عراقی‌ها «بلدالصوارخ» معروف است که در طول سال‌های دفاع مقدس و در جریان جنگ، صدها بار مورد اصابت بمب و موشک ارتش بعث عراق قرار گرفت. دزفول در طول 2700 روز مقاومت، 2600 شهید تقدیم اسلام و انقلاب کرد.
کتاب «جنگ شهرها، گزارشی از شهر مقاوم دزفول» درباره‌‌ی مقاومت شهر دزفول بین سال‌های 1359 تا 1367 است.

درباره‌ی نویسنده
«عبدالرضا سالمی‌‌نژاد» یکی از نویسندگان دفاع مقدس به شمار می‌رود. از نوجوانی‌‌ در رادیو دزفول کار می‌‌کرد. وی با نشریات، مجلات و کتاب‌‌های بسیاری همکاری کرده است. رشته‌‌ی تحصیلی وی زبان فرانسه است و با الهام گرفتن از ادبیات این ملت توانسته سبک جدیدی را وارد نویسندگی ایران کند.
این نویسنده در سال 1385 انتشارات نیلوفران را تأسیس کرد و تاکنون موفق به چاپ و انتشار بیش از 80 جلد کتاب شده است. وی هم‌‌اکنون مدیر مسئول این انتشارات است.

* کتاب:
دزفول: گزارشی از شهر مقاوم دزفول در جنگ شهرها 1367 - 1359، عبدالرضا سالمی‌نژاد، فرهاد درویشی‌ سه‌تلانی، 1397، مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس.

از ایرانصدا بشنوید

نویسنده‌ی کتاب، وضعیت دزفول را در پنج مقطع از جنگ بررسی می‌کند. در این کتاب گزارشی از تلفات و ضربات واردشده به این شهر و اقدامات مسئولان و دولت برای مقابله با آنها آمده است. همچنین در کنار این گزارش‌ها برای تکمیل اطلاعات، خاطراتی نیز مطرح شده است.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

5

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • چقدر این کتاب با بقیه آثار دفاع مقدس متفاوت بود. خیلی تر و تمیز و شسته رفته و شنیدنی بود. ممنون از ایرانصدا
  • کتابهای شنیداری در اعماق جان انسان مینشیند و با ساده ترین سبک فرد آن را می آموزد

تصاویر

از همین گوینده

کتاب گویا