منو
ارباب دزدها

ارباب دزدها

  • 11 قطعه
  • 184 دقیقه مدت کتاب
  • 1262 دریافت شده
داستان این کتاب درباره‌ی دو برادر به نام‌های «پراسپر» و «بو» است که از کشور خود فرار می‌کنند تا سرپرستشان نتواند آنها را از هم جدا کند.

درباره‌ی کتاب
«ارباب دزدها» از نخستین رمان‌های «فونکه» بود که در سال 2000 منتشر و بلافاصله به چندین زبان ترجمه شد. فونکه ایده‌ی کتاب را از سفر به ونیز و آرزوی دوران کودکی‌اش الهام گرفت؛ اینکه تنها خواسته و آرزوی بچه‌ها ورود به دنیای «آدم‌بزرگ‌ها» است.

درباره‌ی نویسنده
«کورنلیا فونکه» در سال 1958 در آلمان متولد شد. در جوانی مشاغل گوناگونی را تجربه کرد. مددکار اجتماعی، تصویرگری کتاب کودک و غیره. اگرچه فونکه هیچ‌کدام از این حرفه‌‌ها را به‌عنوان شغل اصلی خود انتخاب نکرد، ولی تجربیات ارزنده‌ای به‌دست آورد که ردپای آنها در پرفروش‌ترین آثارش (مثل ارباب دزدها و سه‌گانه‌ی سیاه‌دل) دیده می‌شود.
کورنلیا فونکه تاکنون چندین رمان (عمدتاً در ژانر فانتزی) برای کودکان و نوجوانان نوشته و جوایز بسیاری دریافت کرده است. وی درباره‌ی شروع ایده‌ی داستان‌هایش می‌گوید: «ایده‌ها از همه‌جا و هیچ‌جا، از درون و از بیرون می‌آیند.» او به نوقلمان سفارش می‌کند: « اگر کسی به شما گفت هرچیزی به شکل خاصی است و شما نمی‌توانید تغییرش بدهید، اصلاً حرفش را باور نکنید».

*کتاب:
The Thief Lord (Herr der Diebe)
Originally published: February 1, 2000
Author: Cornelia Funke
Genre: Fantasy/adventure
Translator: Oliver Latsch
Original title: Herr der Diebe

*فیلم:
Herr der Diebe
Directed by: Richard Claus
Written by: Cornelia Funke (novel) / Richard Claus / Daniel Musgrave
Produced by: Richard Claus
Distributed by: Warner Bros. Pictures
Release date: 5 January 2006 (Germany)
Countries: Luxembourg / United Kingdom / Germany

از ایرانصدا بشنوید

بی‌تردید یکی از دو اثر ماندگار فونکه‌‌ی آلمانی که در دنیای ادبیات کودک خلق شده، «ارباب دزدها» است. در داستان ارباب دزدها بچه‌ها می‌خواهند همیشه بچه بمانند، اما اگر بچه‌ای بخواهد هرچه زودتر بزرگ شود چه؟

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

تصاویر

از همین گوینده

کتاب گویا