منو
من و تو

من و تو

  • 7 قطعه
  • 88 دقیقه مدت کتاب
  • 3693 دریافت شده
رمان «من و تو» سرگذشت پسری چهارده ساله است که از کودکی در برقراری روابط اجتماعی با هم‌سالان خود دچار مشکل بوده‌ است. مادر که نگران وضعیت فرزند است، او را برای معالجه نزد روان‌پزشک می‌برد.

رمان کوتاه «من و تو» درامی با موضوع رسیدن به سن بلوغ است. شخصیت اول این رمان، پسری چهارده ساله و درون‌گراست، که خود را از دیگران پنهان می‌کند. او در این مدت با خواهر ناتنی بزرگ‌ترش که خیلی او را نمی‌شناسد، برخورد می‌کند؛ خواهری که به او نیاز دارد.
نویسنده در این رمان، آن‌گونه که در دوران بلوغ اتفاق می‌افتد، رویا و واقعیت را درهم می‌آمیزد و تصویری جدید از چشم‌انداز بلوغ به نمایش می‌گذارد.

* نیکولو آمانیتی، نویسنده‌ی اهل ایتالیاست که آثارش از طرف فیلم‌سازان سرشناس ایتالیایی با استقبال زیادی روبه‌رو شده و تاکنون فیلم‌هایی با اقتباس از آثارش ساخته شده است. او همچنین جوایز ویارجیو (2001) و استراگا (2007) را دریافت کرده است.
«برناردو برتولوچی»، کارگردان ایتالیایی، با برداشتی آزاد، فیلمی از روی این رمان به همین نام ساخت که در سال 2012 میلادی به نمایش درآمد.

*کتاب:
Me and You (2010)
فیلم:
Me and You (2012)

* در ایران، این رمان را نشر چشمه، با ترجمه‌ی محیا بیات، منتشر کرده است.

از ایرانصدا بشنوید

اگر نوجوانی در آستانه‌ی بلوغ دارید، برای پیداکردن دریچه‌ای از دید او، شنیدن این کتاب گویا را به شما پیشنهاد می‌کنیم. در این رمان کوتاه، دنیای ذهنی نوجوانان به خوبی ترسیم شده است.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

5

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

کتاب گویا