منو
ضیافت بلا

ضیافت بلا

  • 13 قطعه
  • 397 دقیقه مدت کتاب
  • 386 دریافت شده
این کتاب، با نگاهی جدید به زیارت عاشورا، این دعا را راهی برای رسیدن به سلوک الی الله و نزدیک‌شدن به امامان معصوم(ع) می‌داند.

درباره‌ی کتاب
کتاب «ضیافت بلا» در دو فصل با عنوان های «سیر و سلوک متعارف» و «مقالات سلوکی از زیارت عاشورا» تنظیم شده و مباحثی مانند «عزم و تصمیم انتخاب معبود»، «محاسبه»، «توبه» و «رجوع الی الله»، «سلام به ولی خدا» و «علت عقب‌ماندن افراد مختلف از قافله‌ی عاشورا» را بررسی کرده است.
اثر حاضر، تنظیم متن سخنرانی «حجت الاسلام محمدمهدی میرباقری» درباره‌ی مقایسه‌ی ارکان و مراحل سیر و سلوک متعارف و سیر و سلوک با بلای معصومان(ع) است که در سال 1377 ایراد شده بود.
به نظر نویسنده‌‌ی کتاب «هدف از خلقت چیزی جز قرب و لقاء حضرت حق نیست، لذا شناخت راه وصول به این هدف بزرگ برای رسیدن به آن بسیار مهم و ضرورری است و برای رسیدن به این راه دو نوع مسیر پیش‌‌بینی و پیشنهاد شده است: راه نخست، راه بزرگان و علمای اخلاق و برخی کتاب‌های معرفت به استناد آیات و روایت است. راه دوم سلوک با شفاعت اولیای خدا و بلای آنهاست. اگر راه نخست را همچون عبادت در ایام عادی سال فرض کنیم، راه دوم به منزله‌‌ی شب قدر است و راهی کوتاه‌تر برای رسیدن به لقای پروردگار است که دعاهایی مانند زیارت عاشورا این راه را هموارتر می‌کنند.»


از ایرانصدا بشنوید

این کتاب دیدگاه شما را به زیارت عاشورا و «ارتباط عاشورا و ظهور» دگرگون ‌می‌کند. کتابی است که شنیدنش به مخاطب نشان می‌دهد که چگونه ممکن است از قافله‌ی امام زمان(عج) جابمانیم، همان‌گونه که بزرگانی از قافله‌ی کربلا جاماندند. در این اثر ویژگی‌هایی را که برای همراهی استوار با امام زمانمان باید داشته با شیم، خواهیم آموخت! با شنیدن این کتاب، مخاطب از نظر اعتقادی و بصیرتی متحول خواهد شد و نقشه‌ی راهی را هم برای چگونه عمل‌کردن در کسب توفیقِ یاری امام زمان(عج) دریافت خواهد کرد.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    نظری ثبت نشده است

تصاویر

از همین گوینده

کتاب گویا