منو
موج جنایت در بلندینگز

موج جنایت در بلندینگز

  • 5 قطعه
  • 89 دقیقه مدت کتاب
  • 2182 دریافت شده
موج جنایت در بلندینگز، نوشته‌ی پی. جی. وودهاوس، از مجموعه‌‌‌‌داستان‌های کمدی درباره‌ی قصر بلندینگز و شخصیت‌های آن است.

درباره‌ی کتاب
کلارنس، صاحب قصر، مردِ بی‌دست‌وپایی‌ست که شدیداً از خواهرش، کنستانس، حساب می‌برد. او منشیِ حال‌به‌هم‌زنی به نام بکستر داشته که به‌تازگی از شرش خلاص شده‌است. خواهرش، با دیدنِ رفتارها و شیطنتِ نوه‌ی کلارنس، تصمیم می‌گیرد بکستر را دوباره به‌عنوان معلم خصوصی او استخدام کند. کلارنس، نه تحملِ بکستر را دارد، نه جرئتِ مخالفت با کنستانس. همه‌چیز در برابرِ چشمان کلارنس رو به نابودی‌ است و کاری از دستش برنمی‌آید؛ تا این‌که جرج، با تفنگِ بادی‌اش به بکستر شلیک می‌کند؛ و این شروع ماجراست!

درباره‌ی نویسنده
پلهام گرنویل وودهاوس (Pelham Grenvile Woodhouse) یکی از مطرح‌ترین طنزنویسان بریتانیاست. وی زاده‌ی 15 اکتبر 1881 و درگذشته‌‌‌ی 14 فوریه‌ی 1975است. وودهاوس در دوران جوانی در یک بانک استخدام شد، اما این کار را دوست نداشت و در اوقات آزاد خود نویسندگی می‌کرد.
رمان‌های اولیه‌ی او بیشتر داستان‌‌هایی درباره‌‌ی مدرسه بودند، اما او پس از مدتی به نوشتن داستان‌‌های طنزآمیز روی آورد. از سال 2000 به افتخار پی. جی. وودهاوس جایزه‌ای به نام وی اهدا می‌شود که تنها جایزه‌ی ادبی طنز بریتانیاست. با این‌که از وی تعداد زیادی رمان، داستان‌ کوتاه، نمایش‌نامه‌ و اشعار و ترانه‌های غنایی بر جای مانده است، غیر از کتاب «موج جنایت در بلندینگز» فقط یک اثر دیگر از وی به فارسی ترجمه شده‌است که «بهترین آواز» نام دارد.

* کتاب:
The crime wave at Blandings
Originally published: October 1936
Author: P. G. Wodehouse
Language: English
Genre: Comedy

از ایرانصدا بشنوید

این کتاب از مجموعه «داستان‌های مدرن کلاسیک» دربردارنده‌‌ی داستانی انگلیسی قرن بیستمی، با موضوع جنایی-اجتماعی است. کتاب با کمدی دل‌‌نشین و صمیمانه، شبه‌نمایشی اقتباس شده‌است و صدالبته معنای انسانی که در لایه‌های اثر پنهان است.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین گوینده

کتاب گویا