منو
بدون نام و نشانی

بدون نام و نشانی

  • 14 قطعه
  • 160 دقیقه مدت کتاب
  • 458 دریافت شده
محیط زندان قصر در سکوتی عجیب فرو رفته بود. انگار همه‌چیز خاموش شده بود. پرنده‌ی سفید دل‌دل می‌زد و در اطراف جایی که محمدصادق را بسته بودند، در رفت‌و‌آمد بود. پرنده‌ی بی‌قرار به هر سو نگاه می‌کرد. لحظه‌ای بعد ....

درباره‌ی کتاب:
این کتاب را رسول آبادیان، براساس خاطرات حجت الاسلام و المسلمین محمد صادق صدوق، از مبارزان انقلاب اسلامی در دوره‌ی پهلوی، نوشته و نشر شاهد به چاپ رسانده است.
کتاب «بدون نام و نشانی» سیزده فصل دارد: شیخ فرج الله، بابا صالح، مشت نمونه‌ی خروار، جنون قدرتمندان، یگانه راه اصلاحی، پرنده سفید، یک امضا، خالی کردن عقده، تعزیه عباس، رد سپید تا ...، تکیه‌گاهی مطمئن، بدون نام و نشانی، عاشق‌ترین؛ و دو بخش با عنوان قاب زندگی شامل: نگاهی به زندگی و مبارزات حجت الاسلام و المسلمین محمد صادق صدوق، کمال صدق و محبت شامل چند برگ سند و عکس است.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم: تمام محیط زندان قصر در سکوتی عجیب فرو رفته بود. انگار همه چیز خاموش شده بود. پرنده‌ی سفید دل‌دل می زد و در اطراف جایی که محمدصادق را بسته بودند، در رفت و آمد بود. پرنده‌ی بی‌قرار به هر سو نگاه می‌کرد. لحظه‌ای بعد چند نفر از نگهبان‌ها با سرعت تمام در حالی که جسمی خونین را در پارچه هایی پیچیده بودند، از کنارش گذشتند.
یکی از آنها گفت:
– دستور چیه؟
دیگری گفت:
– فرمانده گفت اصلاً کسی به این نام هیچ وقت توی زندان نبوده.
دیگری گفت:
– یعنی مثل بقیه؟
یکی دیگر گفت:
– درست مثل بقیه، بدون هیچ نام و نشانی.
نگهبان‌ها همه رفتند و پرنده‌ی سفید هم دیگر باید می‌رفت.
پرنده پرواز کرد، اوج گرفت، اوج گرفت و …

درباره‌ی نویسنده:
«رسول آبادیان» متولد 1346 نویسنده، منتقد ادبی، روزنامه‌نگار و سردبیر بخش کتاب رادیو فرهنگ است. کارنامه‌ی آبادیان نشان می‌دهد وی از نویسندگان جوان و موفق ادبیات داستانی ایران است که در نسل جدید نویسندگان ادبیات داستانی ایران به فعالیت پرداخته است.
وی در سال 1381 در نشستی با موضوع گفت‌وگو با داستان‌نویسان دهه هفتاد شرکت کرد و به سببِ یک سال فعالیت در کتاب هفته و مدیریت صفحه‌ی گام اول از وی تقدیر شد.

از ایرانصدا بشنوید

«یادگاران انقلاب» عنوان مجموعه‌ای سیزده‌جلدی است که در قالب مستند داستانی، خاطرات مبارزان با رژیم طاغوت و رزمندگان دفاع مقدس را بیان می‌کند. سیزدهمین جلد این مجموعه با عنوان «بدون نام و نشانی» نوشته‌ی رسول آبادیان است که نشر شاهد آن را منتشر کرده است.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

آسیب ها

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    نظری ثبت نشده است

تصاویر

از همین گوینده

کتاب گویا